Registrovaný léčivý přípravek

Smecta 10 sáčků

Značka: SMECTA

Používá se při infekčním průjmu dospělých a dětí a při chronickém průjmu dospělých.

Velikost balení
169
Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč.

O produktu: Smecta 10 sáčků

50123623

Úvod

Přípravek Smecta se používá k léčbě akutního a chronického průjmu u dětí a dospělých. Smecta je přírodní čištěný jíl, který na sebe váže toxické látky vznikající při infekčním průjmu. Zároveň chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám. Bez porady s lékařem může být Smecta podávána dětem od 3 let.

Kdy se užívá?

  • k léčbě akutního průjmu u dětí a dospělých.
  • k léčbě chronického (dlouhodobého) průjmu u dospělých

Dávkování

Při akutním průjmu podávejte dětem od 2 let 2 sáčky denně. Na začátku léčby můžete dávku zdvojnásobit (tj. 4 sáčky první den léčby). Obsah sáčku se rozpustí v 50 ml vody nebo se zamíchá do dětské polotekuté stravy. U průjmu dětí do 3 let vždy vyhledejte lékaře.

Dospělí užívají 3 sáčky denně. Na začátku léčby můžete dávku zdvojnásobit (tj. 6 sáčků během prvního dne). Obsah sáčku rozpusťte v polovině sklenice vody. Přípravek Smecta užívejte mezi jídly. Pokud se do 2 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.


Složení

Léčivou látkou je diosmectitum (3 g v jednom sáčku).

Pomocnými látkami jsou monohydrát glukózy, sodná sůl sacharinu, vanilkové aroma (obsahuje maltodextrin, sacharózu, triacetin, vanilin, oxid křemičitý, ethanol a sojový lecithin), pomerančové aroma (obsahuje maltodextrin, sacharózu, silice oplodí sladkého pomeranče, arabskou klovatinu, diacetyltartrát-monodiacetylglycerolu, oxid křemičitý).


Upozornění

Přípravek Smecta se nemá používat u kojenců a dětí do 2 let. Léčba akutního průjmu u dětí má být spojena se včasným podáním dostatečného množství tekutin k zabránění ztrátě tekutin (dehydratace), u dospělých s doplněním tekutin (rehydratace). Absorpční vlastnosti tohoto přípravku mohou ovlivnit míru vstřebávání jiných léků, nedoporučuje se proto podávat jiné léky ve stejnou dobu jako přípravek Smecta.

Těhotenství a kojení:

Vzhledem k obsahu dalších složek jílu, o jejichž možném vlivu na plod nejsou dostupné dostatečné údaje, je z důvodu opatrnosti doporučeno přípravek Smecta během těhotenství neužívat.

Vzhledem k obsahu dalších složek jílu, o jejichž možném vlivu na kojené dítě nejsou dostupné dostatečné údaje, je z důvodu opatrnosti doporučeno přípravek Smecta během kojení neužívat.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.