Soledum 100 mg 20 tobolek

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: SOLEDUM
Soledum 100 mg rozpouští hustý hlen a podporuje vykašlávání. Přípravek je určen k léčbě příznaků akutní bronchitidy a běžného nachlazení. Pro děti od 6 let.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
149

O produktu

50110582

Expert na zánět průdušek, dutin a nachlazení! Soledum 100 mg 20 tobolek obsahuje léčivou látku cineol, která má protizánětlivý účinek a podporuje vykašlávání. Přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let k léčbě příznaků akutní bronchitidy (zánětu průdušek) a běžného nachlazení.

Hlavní vlastnosti:

  • potlačuje zánět v průduškách
  • rozpouští usazený hustý hlen
  • usnadňuje namáhavé vykašlávání
  • ulevuje od akutního zánětu vedlejších nosních dutin
  • pro dospělé a děti od 6 let

Dávkování

  • Léčba příznaků akutní bronchitidy (zánět průdušek) a běžného nachlazení a léčba příznaků akutního nehnisavého zánětu vedlejších nosních dutin: Dospělí a dospívající od 12 let: 3x denně 2 tobolky. Děti 6-12 let: 3x denně 1 tobolka
  • Přídavná léčba dýchacích obtíží při chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) a průduškovém astmatu: Dospělí užívají 3x denně 2 tobolky.

Léčbu příznaků akutního nehnisavého zánětu vedlejších nosních dutin, léčbu dýchacích obtíží při chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) a léčbu průduškovém astmatu přípravkem Soledum je třeba konzultovat s lékařem.

Tobolky se polykají celé a zapíjejí se větším množstvím nepříliš horké tekutiny (nejlépe sklenicí vody), asi půl hodiny před pravidelným jídlem. Jestliže máte citlivý žaludek, doporučuje se užívat tobolky přípravku Soledum během pravidelného jídla. Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Složení

Léčivá látka: cineolum. Jedna enterosolventní měkká tobolka obsahuje cineolum 100 mg. Pomocné látky: Střední nasycené triacylglyceroly, suchý nekrystalizující sorbitol (E 420), želatina, glycerol 85%, ethylcelulosa, roztok amoniaku 28%, kyselina oleová, natrium-alginát, kyselina stearová, kandelilový vosk.

Upozornění

Není vhodné pro děti do 6 let. Léčba přípravkem Soledum má u dětí do 8 let probíhat pod lékařským dohledem. Před užitím přípravku Soledum se poraďte s lékařem nebo lékárníkem, jestliže trpíte jakýmkoli onemocněním spojeným s nadměrnou citlivostí dýchacích cest či průduškovým astmatem. Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. Přípravek Soledum obsahuje sorbitol. Neužívejte přípravek Soledum jestliže jste alergický(á) na cineol nebo na kteroukoliv pomocnou látku tohoto přípravku. Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.