Stoptussin 20 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Skladem na e-shopu

115

O produktu

Léčivý přípravek Stoptussin tlumí dráždivý, obtížně ztišitelný kašel různého původu. Zároveň usnadňuje odkašlání hlenu. Je určen pro dospělé a děti od 12 let. Stoptussin se nesmí užívat v prvních třech měsících těhotenství. Užívání přípravku v dalším průběhu těhotenství a v období kojení je možné pouze na doporučení lékaře.

Dávkování

Přípravek Stoptussin se užívá podle hmotnosti pacienta:

Hmotnost
pacienta

Počet tablet v jedné dávce

Frekvence
podávání

do 50 kg

½ tablety

4krát denně

50-70 kg

1 tableta

3krát denně

70-90 kg

1 a ½ tablety

3krát denně

nad 90 kg

2 tablety

3krát denně

Tablety užívejte po jídle a zapíjejte dostatečným množství tekutiny (voda, čaj, ovocná šťáva). Dodržujte odstup mezi jednotlivými dávkami 4-6 hodin. Pokud nedojde k ústupu nebo zmírnění příznaků nemoci do 3 dnů nebo se stav zhorší, poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů. 

Složení

Léčivými látkami jsou butamirati citras (0,004 g) a guaifenesinum (0,1 g) v 1 tabletě. Pomocnými látkami jsou srážený oxid křemičitý, mannitol, mikrokrystalická celulóza, glycerol-tribehenát, magnesium-stearát. 

Upozornění

Přípravek Stoptussin tablety má malý nebo mírný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje a může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost. Během jeho užívání se nedoporučuje pít alkoholické nápoje.

 

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.