Vagisan HydroKrém 50 g

Zdravotnické prostředky

Značka: VAGISAN
5.0
Vagisan HydroKrém je nehormonální krém pro léčbu vaginální suchosti. Pomáhá zmírnit pocit suchosti, pálení, svědění v oblasti pochvy, ulevuje od bolesti.
Skladem na e-shopu
329

O produktu

50130104

Vagisan HydroKrém zmírňuje obtíže vyvolané suchostí v oblasti pochvy a vnějších intimních partií (pocit suchosti, pálení, svědění, drobná poranění a bolest při pohlavním styku, např. při nedostatku estrogenů v období klimakteria). Přípravek můžete použít i pro usnadnění pohlavního styku. Pravidelné používání přípravku může mít pozitivní účinky při prevenci podráždění a zánětů v pochvě i na vnějších intimních partiích způsobeným suchostí. Vaginální suchost nejčastěji postihuje ženy v období menopauzy a projevuje se svěděním, pálením nebo bolestí při pohlavním styku.

Hlavní vlastnosti:

  • krém obsahuje vysoký podíl vody, čímž pokožce v oblasti pochvy a ve vnější intimní oblasti dodává vlhkost
  • dodává vyživující lipidy (tuky), které udržují pokožku vláčnou
  • neobsahuje hormony, a proto je případně možné jej používat společně s hormonální substituční terapií nebo střídat s vaginálními krémy nebo čípky s obsahem hormonů (estrogenů)
  • díky obsahu kyseliny mléčné udržuje hodnotu pH 4,5 (hodnotu kyselosti) a přispívá tak k udržení zdravého prostředí v pochvě
  • ulevuje od nepohodlí způsobeného suchostí pochvy, jako je pálení, svědění a bolest

Dávkování

Vagisan HydroKrém je vhodný k použití do pochvy (pomocí aplikátoru) a na vnější intimní partie. Krém smí být používán i během těhotenství (bez aplikátoru) a kojení. V případě suché pochvy se může Vagisan HydroKrém aplikovat i před pohlavním stykem.

K nanesení do pochvy použijte aplikátor, který naplníte do poloviny krémem a poté zavedete do pochvy, a to nejlépe před spaním. Aplikujte 1x denně nebo méně často (např. 2-3x týdně). Četnost užití závisí na individuálních potížích. Během užívání doporučujeme nosit slipovou vložku. K ošetření vnějších intimních partií a poševního vchodu aplikujte Vagisan HydroKrém několikrát denně přímo na pokožku.

Složení

Aqua, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Lactic Acid, Octyldodecanol, Polysorbate 60, Sodium Lactate, Sorbitan Stearate. Neobsahuje hormony ani parfemaci.

Upozornění

Nepoužívejte při známé přecitlivělosti nebo alergii na kteroukoliv složku krému. Krém by se neměl používat bezprostředně po porodu. Aplikace přípravku Vagisan HydroKrém se nedoporučuje ani při výskytu vaginální infekce (např. vaginální mykózy), v tomto případě se poraďte se svým lékařem. Neobsahuje žádné spermicidní látky (tzn. látky, které zabíjejí spermie), a proto nechrání před nechtěným otěhotněním.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.