Registrovaný léčivý přípravek

Valetol 24 tablet

Značka: VALETOL
4.0

Valetol působí proti bolesti hlavy, zubů, při bolesti zad v křížové oblasti a ulevuje při bolestivé menstruaci. Užívá se také při bolestech provázejících nachlazení.

Velikost balení
119

O produktu: Valetol 24 tablet

50075165

Úvod

Léčivý přípravek Valetol 24 tablet obsahuje kombinaci látek, které působí proti bolesti různého původu, snižují horečku a léčí zánět. Obsažený kofein zesiluje účinek léčivých látek. Valetol se užívá ke krátkodobé bolesti hlavy včetně migrény, při bolesti zubů, po operacích, při bolesti zad v křížové oblasti a ulevuje při bolestivé menstruaci. Užívá se také při bolestech provázejících nachlazení. Účinek nastupuje asi půl hodiny po užití tablety a trvá několik hodin. Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství od 15 let.

Kdy je možné užívat Valetol tablety:

  • při bolesti hlavy
  • při bolesti zubů
  • při bolesti zad v křížové oblasti
  • při bolesti doprovázející nachlazení
  • při bolestivé menstruaci
  • po operacích

Dávkování

Při bolesti užijte 1-2 tablety a zapijte sklenicí vody. V případě potřeby se dále užívá 1 tableta v časových odstupech nejméně 4 hodiny mezi jednotlivými dávkami. Nepřekračujte celkovou dávku 5 tablet za den. Valetol se užívá pouze krátkodobě. Bez porady s lékařem jej neužívejte déle než 1 týden. Pokud se do 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.


Složení

Léčivé látky: propyphenazonum 300 mg, paracetamolum 150 mg, coffeinum 50 mg v 1 tabletě. Pomocné látky: předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon 30, sodná sůl kroskarmelosy, mastek, kyselina stearová, magnesium stearát, aluminium stearát, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymetylškrobu, mikrokrystalická celulosa.


Upozornění

Nepřekračujte doporučené dávkování. Přípravek Valetol není určen pro děti a dospívající do 15 let. Neužívejte v případě přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku. Přípravek obsahuje paracetamol, neužívejte přípravek Valetol, pokud užíváte jakékoliv další léky obsahující paracetamol. Během léčby nesmíte pít alkoholické nápoje. Současné užívání Valetolu a pití alkoholu může způsobit poškození jater. Jedna tableta obsahuje kofein, jehož množství odpovídá 1 šálku slabší kávy. Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí!

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.