Wolfberry Xylitol 350 g

Potraviny a nápoje

Značka: WOLFBERRY
Wolfberry Xylitol je sladidlo vyrobené z březové kůry. Má srovnatelnou sladivost jako běžný cukr, ale méně kalorií a nízký glykemický index.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
129

Cena za 100 g: 37 Kč

O produktu

50099902

Wolfberry Xylitol je sladidlo vyrobené z březové kůry, které má méně kalorií než běžný cukr, a nízký glykemický index. Má velmi sladkou, svěží chuť a je téměř bez vůně. Jeho sladivost je téměř stejná jako u řepného cukru, ale dodává organizmu asi o 40 % méně kalorií. Za domovskou zemi xylitolu se považuje Finsko, kde je opravdu velmi oblíbený.

Hlavní vlastnosti

  • nízký glykemický index
  • o 40 % méně kalorií než cukr
  • sladká svěží chuť

Složení

Krystalický xylitol.

Použití

Xylitol má rozpustnost 99 %, a díky tomu jej můžet používat v teplé i studené kuchyni. Je vhodný k běžnému slazení nápojů. Požadované množství cukru nahraďte xylitolem v poměru 1:1.

Upozornění

Při nadměrné spotřebě může mít projímavé účinky. Psům může xylitol způsobovat velmi vážné zdravotní problémy. U psů, kteří zkonzumují velké množství potravy slazené xylitolem, dochází k náhlému snížení krevního cukru. To může do 30 minut po konzumaci vést ke ztrátě jejich koordinace, ve vzácných případech dokonce k selhání ledvin a koagulopatii.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.