Piniové oříšky

  (3)
Seřadit podle
 • Malá podlouhlá semena zvané piniové oříšky jsou ve skutečnosti ukrytá v šiškách borovice.
 • 5.0
  (1)
  Malá podlouhlá semena zvané piniové oříšky jsou ve skutečnosti ukrytá v šiškách borovice.
 • Malá podlouhlá semena zvané piniové oříšky jsou ve skutečnosti ukrytá v šiškách borovice.
   Piniové oříšky

   Piniové oříšky

   Co jsou piniové oříšky?  

   Piniové oříšky představují lahodnou delikatesu, které také odpovídá jejich vyšší cena. Drobné piniové oříšky jsou jedlá semena sesbíraná zborovic. Pěstují se hlavně v Evropě, USA a Asii. Používají se jako přísada k přípravě různých pokrmů. Tím nejznámějším je italské pesto. Ořechy mají jemnou strukturu a příjemně sladkou, máslovou chuť. 

   Co obsahují piniové oříšky?  

   Oříšky obsahují vitamin E, antioxidant lutein, esenciální mastné kyseliny (kyselina olejová). Dále jsou bohaté na minerály jako je fosfor, zinek, měď, mangan, draslík, niacin a riboflavin. Obohaťte svůj jídelníček o nové recepty. Piniové oříšky se přidávají zejména do salátů, pest, dipů a pomazánek, dezertů a sladkostí. V jihozápadní části USA se z těchto oříšku připravuje i chutná káva.   

   Piniové oříšky a těhotenství 

   Piniové oříšky můžete konzumovat i vtěhotenství. Obsahují bohatý komplex vitaminů, minerálů a dodávají tělu potřebné živiny. Doporučená denní dávka je 100 g. Podívejte se na výborné recepty s piniovými oříšky a ozvláštněte vaši kuchyni. Zkuste ty nejlahodnější od značky Allnature.