Slunečnicová semínka

  (6)
Seřadit podle
  Slunečnicová semínka

  Slunečnicová semínka

  Co jsou slunečnicová semínka?  

  Slunečnicová semena jsou plody slunečnice. Sklízejí se z velkých květů rostliny, které mohou měřit více než 30,5 cm v průměru. Jedna slunečnice obsahuje až 2000 semen. Existují dva typy rostliny – jedna se pěstuje pro semena a druhá pro olej. Semínka mají jemnou oříškovou chuť a pevnou texturu. Často se praží ke zvýraznění jejich chuti, ale můžete je koupit i v natural podobě. Nejčastěji se prodávají už oloupaná.

  Co obsahují slunečnicová semínka?

  Semena obsahují mnoho zdraví prospěšných látek. Najdete v nich vysoký podíl bílkovin, esenciální mastné kyseliny, hořčík, vitamin E a vlákninu. Antioxidanty v podobě fenolových kyselin a flavonoidů chrání buňky našeho těla před poškozením volnými radikály. Slunečnice přispívají k celkové vitalitě a pomáhají kvalitně a rychle zasytit. Tato hodnotná potravina by tak neměla chybět v žádném zdravém jídelníčku. Dejte si však pozor na množství při redukční dietě, slunečnicová semínka jsou poměrně kalorická. Skvěle se hodí do salátů, pomazánek, k těstovinám, do jogurtu a smoothie nebo si je dejte jen tak samostatně.

  Slunečnicová semínka a těhotenství

  Slunečnicová semínka jsou bohatá na potřebné látky pro matku i plod. Mají skvělou chuť a doslova se rozplývají na jazyku. Dodají vám rychlou energii, když si nestíháte připravit nic jiného. Vylepšíte s nimi svou snídani, oběd i večeři. Řiďte se heslem všeho s mírou a konzumujte přibližně jednu hrst denně. Otázku stravy v těhotenství však také proberte se svým ošetřujícím lékařem nebo porodní asistentkou. Vyzkoušejte slunečnice od Allnature, Wolfberry a Organis.