Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • „Řešení zažívacích potíží

    Dotaz z 8. 7. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobry den, mému miminku je už 8.mesíců a stále ho trápí koliky, zácpy. Miminko je kojené a jíme příkrmy. Alergie se nám neprojevila, miminko prospívá, ale pořád i přes pohyb má problémy s bolesti bříška. Musim mu občas pomoct s kakáním, protože mu to nejde. Je něco co nám pomůže se snášením příkrmu?
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    základem je navýšení vlákniny- dbejte na dostatečný příjem ovoce jako jsou meruňky, švestky, jablka, broskve. Ze zeleniny pak dýně či brokolice. Není-li příjem vlákniny dostatečný, lze od ukončeného šestého měsíce podat např. Topnatur Vláknina pro děti. Dbejte na dostatečný pitný režim dítěte. Pomoci může pravidelné užívání probiotik. V krajních případech lze podat mikroklystýr Laxík. Budou-li potíže přetrvávat je na místě konzultovat zdravotní stav dítěte s pediatrem.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně