Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Pálení očí

    Dotaz z 23. 2. 2016 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, mám prosbu, užívám na alergii Xyzal a Avamys. Mohu součastně užít Ophthalmo-septonex, na Xyzalu se píše, že se moc nemusí s alkoholem a Ophthalmo-sepnonex alkohol obsahuje. Moc děkuji. Václav
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Hezký den, nevhodnost užívání etanolu s téměř veškerými medikamenty se týká výhradně jeho systémového podání nejčastěji ve formě alkoholických nápojů. Po místní aplikaci do spojivkového vaku při hypotetickém poškození oční tkáně sice může EtOH (případně ostatní substance kapek) pronikat maximálně do komorové vody a do tkání oka, nicméně jeho koncentrace v systémovém cévním řečišti (potažmo jaterním parenchymu) bude absolutně nedetekovatelná či se limitně blížit nule a Vy můžete být v tomto ohledu naprosto klidný. Při podávání 1-2 kapek do vnitřního koutku jednoho či obou Vašich očí každou hodinu po dobu maximálně 10 dnů nemůže být o expozici účinnými látkami Ophthalmo-Septonexu v krevní plazmě ani řeč a léčbu paralelně užívanými Avamysem i Xyzalem tak lze považovat za naprosto vhodně indikovanou a nepochybně zcela bezpečnou. Loučí se Lukáš Dobrovolný

    Podobné dotazy

    • Pálení očí

      Co byste mi prosím doporučili na občasné pálení očí s podezřením na glaukom (aktuálně nepotvrzeno), kontrola na očním až za 5 měsíců. Děkuji

    • Pálení očí od sluníčka

      Dobrý den chtěla bych se zeptat začínají mě paletoči od sluníčka v létě mívám problém že mě strašně pali oci od sluníčka potřebovala bych porad Předem děkuji

    • Pálení oči a zamlžováni.

      Zamlžuji se mi oči, musím jakoby zaostřovat abych viděla. Potom začnou pálit a slzet. Poradíte jaké kapky? Děkuji moc za odpověď.

    • Pálení očí

      Dobrý den, když mi začnou slzet oči nebo brečím hrozně ty oči pálí je to normální? Děkuji

    • Oči zarudlé pálí.

      Nejprve to začalo zánětem po nachlazení.lékař předepsal kapky s antibiotiky.Stále pálí a řeže ,prý vyschlé oko.,tak kape kapky na vyschlé oči maminka má kapat pořád a pořád ,ale je mi divné ,že to pořàd...

    • Pálí mě oči, co mám dělat?

      Z neustálého koukání do počítače v práci mě pálí oči. Co byste mi doporučili?

    • pálení a slzení očí

      Dobrý den. Prý už se nevyrábí Ophtalmo-septonex kapky. Můžete mi poradit náhradu? Děkuji,

    • pálení a svědění kolem očí při alergii

      Dobry den, co pomaha na paleni a svedeni kolem oci pri alergii na brizu? Dekuji za radu.

    • Pálení a otoky rtů a očí

      Dobrý den, už třetí měsíc mám pálení a svědění okraje rtů, převážně horního. Často horní ret otéká a má červený okraj. Ještě mi svědí oči, které také občas otékají. Zabírají kortikoidy, ale pak se to...

    • Po nakapání omisanu mě pálí oči

      Když mě svědí oči kápnu do nich 1-2 kapky Omisanu a chvíli mě oči pálí až řežou.Je to normální?

    Nejnovější otázky v poradně