Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Teplota při užití první tablety antibiotik

    Dotaz z 17. 12. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, byla mi dnes (čtvrtek) předepsána antibiotika medoxin po nálezu v moči. V 10 h jsem si vzala první tabletu a do tří hodin se mi objevila zvýšená teplota a cítím se celkově nemocně, do té doby jsem byla bez těchto příznaků. Jedná se o alergii či něco jiného? Děkuji.
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný

    Hezký den, lékovou horečku způsobuje celá řada medikamentů - velmi významně jsou zastoupena právě antibiotika. Při souběžné infekci je její diagnóza ještě podstatně obtížnější a vede přinejmenším k nejistotě s pokračováním terapie nebo změnou léčiva. Nejracionálnějším postupem při terapii je vysadit podezřívanou látku, pokud je toto medicínsky možné. Pokud byste i v následujících hodinách trpěla zvýšením tělesné teploty a cítila jste se stále špatně (pokles horečky a ústup dalších obtíží má zvykle nastat do 3 dnů po nasazení antibiotika), pak je jistě na místě přinejmenším konzultace s předepisujícím lékařem. Brzké uzdravení přeje Lukáš Dobrovolný

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně