Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Vaginální mykóza po užívání antibiotik

    Dotaz z 19. 11. 2022 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, v Pondělí jsem začala užívat antibiotika Duomox 1000 po 8 hodinách a ve Čtvrtek jsem začala pociťovat svědění v oblasti vnějších genitálií které je opravdu nepříjemné, Je možné že je to způsobeno těmito antibiotiky? Jelikož už dříve jsem měla ekzém po tomto léku ale na rukou.
    Mgr. Klaudia Štupáková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Klaudia Štupáková

    Pekný deň,

    áno, určite je to možné. Doporučujem v tomto prípade užívať vaginálne probiotiká, ktoré by to ešte mohli narovnať. Ak nie, tak bude najlepšie použiť napríklad Uriage Gyn 8, ktorý okamžite ukľudní svedení a na dlhodobejšie užívanie potierať antimykotickou mastičkou (napríklad Canesten) a poprípade zavádzať aj tablety, ak budete pociťovať pálenie aj vnútri.

    S pozdravom Štupáková 

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně