Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Vliv centralniho topení na dusnost

    Dotaz z 10. 11. 2021 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, v dětství jsem měla lehké astma, občas sezónně beru kortikoidy. Nyní mám pocity tísně na hrudníku a občas suchý kašel. Napadlo mě zda by to nemohlo být centrálním topením (přestěhovala jsem se). Ale mám to i v práci. Je to možné a co s tím popř. mohu dělat? Velmi děkuji!
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    suchý vzduch z vytápění může dráždit nos a dýchací cesty. V topné sezóně doporučuji časté větrání, zvlhčování vzduchu, případně někdy pomůže i vlhký ručník nebo miska s vodou na radiátor. Doporučuji pestrou stravu a dbát na dostatečný příjem vitamínu C, ať už z ovoce a zeleniny, nebo formou doplňků stravy. Samozřejmostí je dostatek tekutin (voda, bylinné čaje, minerální vody). Pro suchý kašel jsou vhodné i lišejníkové pastilky nebo sirup proti dráždění v dýchacích cestách. V případě, že se Váš stav nebude zlepšovat, nebo se naopak zhorší, zda se přidají potíže s dýcháním, kontaktujte lékaře.

    S pozdravem a přáním brzkého uzdravení

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně

    Příbuzné