Zyrtec

Zyrtec je volně prodejný lék proti alergické rýmě a kopřivce. Zyrtec ve formě potahovaných tablet je určen pro dospělé a děti od 6 let. Zyrtec ve formě kapek je možné podávat dětem od 2 let. Zyrtec patří mezi léky proti alergii nazývané antihistaminika. Tyto léky efektivně blokují působení histaminu, což je hormon a neurotransmiter klíčový pro rozvoj alergickou reakce po kontaktu s alergenem.

Seřadit podle
perorální kapky, roztok 20 ml
Ke zmírnění příznaků alergické rýmy a zmírnění kopřivky.
Zyrtec se používá ke zmírnění nosních a očních příznaků alergické rýmy a zmírňuje příznaky kopřivky u dospělých a dětí od 6 let.
20 tablet
Zyrtec se používá ke zmírnění nosních a očních příznaků alergické rýmy a zmírňuje příznaky kopřivky u dospělých a dětí od 6 let.

Účinnou látkou v léku Zyrtec je cetirizin. Cetirizin patří mezi antihistaminika 2. generace s nízkými sedativními účinky a prodlouženým působením, cetirizin se používá k léčbě alergií již od roku 1987, jedná se tedy o léčivou látku prověřenou více než 30letou praxí.

Na co Zyrtec použít?

Zyrtec je vhodným pomocníkem proti příznakům sezónní i celoroční alergické rýmy, která se projevuje celou řadou nosních a očních příznaků, jako jsou:

  • vodnatá sekrece z nosu, ucpaný nos,
  • kýchání, svědění nosu,
  • pálení a svědění očí, slzení, zarudnutí očí.

Zyrtec se dále používá k léčbě kopřivky. Zyrtec můžete užívat pro rychlou úlevu při akutních obtížích i při chronických obtížích.

Zyrtec dávkování

Tablety Zyrtec:

Dospělí a dospívající od 12 let užívají 1 tabletu 1x denně. Děti ve věku 6-12 let užívají 2x denně ½ tablety.

Kapky Zyrtec:

  • Dospělí a dospívající od 12 let užívají 20 kapek 1x denně. Děti ve věku 6-12 let užívají 2x denně 10 kapek. Dětem ve věku 2-6 let se podává 2x denně 5 kapek. 
  • Zyrtec lze užívat s jídlem i na lačno.
  • O užívání léku Zyrtec v těhotenství a během kojení se poraďte se svým lékařem.
  • Tablety Zyrtec jsou dostupné ve dvou velikostech balení, 7 tablet nebo 20 tablet, kapky obsahují 20 ml roztoku.

Zdroj: PSC Zyrtec tablety, Zyrtec perorální kapky