Aniball

  (4)

Pro nastávající maminky je porod často obávaným završením těhotenství. Společnost Aniball proto vytvořila pomůcku, se kterou se nejen u prvorodiček, ale i u ostatních maminek výrazně snižují rizika, která porod obnáší. Jde o zdravotnickou pomůcku vhodnou k předporodní přípravě, ale ženy ji využijí také po porodu k obnově a regeneraci ochablého svalstva pánevního dna.

Seřadit podle
 • Zdravotnická pomůcka ke zpevnění svalů pánevního dna nejen při inkontinenci
 • Zdravotnická pomůcka pro snížení rizika natržení hráze při porodu.
 • Aniball Náhradní balonek

  1 ks světle růžový
  Zdravotnická pomůcka pro snížení rizika natržení hráze při porodu.
 • Určený pro sterilizaci náhradního silikonového dílu Aniball.

  Aniball pomáhá ženám od samotného začátku porozumět jejich vlastnímu tělu. Seznamuje uživatelku s polohou a sílou jejího pánevního dna a ukazuje princip jeho fungování. Abyste do porodnice odjížděla klidná a beze strachu, stačí pomůcku používat od konce 36. týdne těhotenství na 15 minut denně. Aniball vás na porod připraví fyzicky i psychicky, vrátí vám kontrolu nad svým tělem. Jeho podstata spočívá v nácviku vědomého uvolňování svalů pánevního dna. Nácvik a získané zkušenosti poté využijete při porodu, který se vám díky praxi významně zkrátí. Velmi příjemným bonusem je také to, že s nácvikem s Aniballem se vám při porodu sníží bolesti, takže nebudete muset použít medikaci v tak silné míře.

  Využití po porodu

  Po porodu je pánevní svalstvo velmi citlivé a ochablé. Navraťte mu sílu a pružnost přirozenou a bezbolestnou cestou. Cvičení s Aniballem vás nejen posílí, ale také pomůže v případě, že po porodu máte problémy s inkontinencí.

  Použití Aniballu

  V balení Aniball najdete nafukovací balónek z lékařského silikonu, mechanickou pumpičku, hadičku, spojovací redukci a dvousměrný ventil. Princip cvičení spočívá v zatínání a uvolňování pánevního svalstva, když je do pochvy balónek zaveden. Pomocí pumpičky a ventilu si jednoduše upravujete obvod balónku tak, aby svaly byly napnuté, ale nebolely. Po základním cvičení s balónkem uvnitř pochvy jako druhá fáze přichází jeho vyjmutí. Za pomoci stahů svalstva a správného dýchání během 3-4 týdnů docílíte přirozeného výstupu balónku s obvodem až 30 cm ven z pochvy, aniž byste přitom musela tlačit.