Arganový olej – tekuté zlato z Maroka

Toužíte i vy po krásném a mladistvém vzhledu? Arganový olej je velmi často označován jako tekuté zlato nebo elixír mládí. Jeho vyjímečné vlastnosti jsou důvodem, proč se čím dál častěji používá jako přísada pleťové kosmetiky a produktů k péči o tělo.

Arganový olej má blahodárné účinky na celý organismus a nabízí nám široké spektrum využití. Je vhodný pro každý typ pleti, včetně té nejcitlivější. Arganový olej dokáže obnovit půvab vašich vlasů i nehtů, dokonale omladit vaši pleť, i vám dopřát chvíle odpočinku v podobě olejové koupele. Díky své nemastné struktuře a rychlému vstřebání si ho navíc zamiluje opravdu každý.

Tajemství výroby arganového oleje

Důvodem toho, proč je cena arganového oleje tak vysoká, je jeho časově a fyzicky náročná výroba. Věděli jste, že na výrobu jednoho litru kvalitního arganového oleje je potřeba až 30 kilogramů plodů argánie trnité? Ta roste pouze na jihozápadní straně Maroka a zdejší zemědělci musejí většinu těchto plodů sbírat ručně. Celková doba výroby jednoho litru tohoto marockého pokladu se tak pohybuje okolo 20 hodin.

Arganový olej

Pestré složení arganového oleje

Arganový olej je bohatý na esenciální mastné kyseliny, které jsou podstatné pro správnou funkci organismu a také na vitamin E, který zabraňuje projevům předčasného stárnutí pleti. Dále v jeho složení naleznete kyselinu ferulovou a polyfenoly. Podstatnou roli hraje přítomný skvalen, jenž hydratuje, zjemňuje a regeneruje pokožku.

Dokonalá péče o celé tělo pomocí jediného produktu

Arganový olej dokáže hloubkově a intenzivně hydratovat pokožku. Má skvělé regenerační schopnosti. A navíc dokáže obnovovat krásu a vitalitu pleti, vlasů i nehtů. Jeho účinky jsou zkrátka opravdu rozsáhlé, což je také důvod, proč dokáže nahradit hned několik kosmetických produktů najednou.

Účinky arganového oleje na vlasy

  • obnovuje vlasové vlákno a poskytuje mu hloubkovou hydrataci a výživu
  • zanechává vlasy přirozeně jemné a sametově hebké 
  • dodává vlasům nádherný lesk

Arganový olej 2

Účinky arganového oleje na pleť

  • hloubkově hydratuje a vyživuje pleť i pokožku celého těla 
  • regeneruje pokožku a navrací jí její pružnost a hebkost
  • bojuje proti známkám stárnutí kůže 

Účinky arganového oleje na nehty

  • hydratuje kůžičku okolo nehtů
  • posiluje strukturu nehtů
  • obnovuje krásu nehtů 

Arganový olej v kuchyni

S arganovým olejem se nemusíte setkat pouze v lékárnách nebo drogeriích. Lze ho objevit také na pultech obchodů s potravinami. Arganový olej obsahuje velké množství minerálů, vysokou hladinu vitamínů (hlavně vitamin E) a především nenasycené mastné kyseliny. Chuť takového oleje je lehce nasládlá a může připomínat tóny ořechů.

K přípravě jakých pokrmů lze arganový olej používat? 

S arganovým olejem můžete zacházet velmi podobně, jako zacházíte například s olivovým olejem. Arganový olej se tedy skvěle hodí na ochucení různých salátů, k přípravě kuskusu nebo do těstovin. Vaší fantazii se meze nekladou.

Zdroje:

https://www.sagrada-natura.cz/blog/7-jake-ma-arganovy-olej-ucinky-a-jak-ho-pouzivat

http://arganovyolej.com/vse-o-gastronomii/

https://www.agrico-oil.cz/zpusob-pouziti-arganoveho-oleje/