Rakytník (46)

Rakytník řešetlákový obsahuje až 200 x vyšší množství vitamínu C než citrón. Tento vitamín je zásadní pro správné fungování imunitního systému. Dále rakytník obsahuje provitamín A (beta karoten), vitamíny D, F, K, železo, mangan a bór, organické kyseliny, třísloviny a pektin.

Řadit
Filtry výpisu
 • Dr.Max Hlíva Forte s rakytníkem a echinaceou 120 tablet

  120 tablet

  Tablety s extraktem z hlívy ústřičné, rakytníkem a echinaceou obohacené o minerály selen a zinek, které příznivě ovlivňují imunitní systém.

  Doplněk stravy

 • Terezia Rakytníkový olej 100% 60 tobolek

  60 tobolek

  100% rakytníkový olej v tobolkách bez dalších olejových příměsí.

  Doplněk stravy

 • Terezia Hlíva ústřičná s rakytníkovým olejem 50+10 kapslí 1+1 ZDARMA

  50+10 kapslí 1+1 ZDARMA

  Hlíva ústřičná obsahuje řadu biologicky aktivních látek a betaglukany. Rakytník řešetlákový přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu a normálnímu trávení.

  Doplněk stravy

Terezia Rakytník řešetlákový 100% prášek z plodů 50+10 kapslí

prášek z plodů 50+10 kapslí

Doplněk stravy

Rostlina budoucnosti - rakytník řešetlákový - 100% přírodní přípravek bez příměsí!

245 Kč
Allnature Rakytníková šťáva 100% BIO 500 ml

500 ml

Doplněk stravy

Šťáva je velmi bohatá na antioxidanty, obsahuje vitamin A, B, C, D, E, F, K a P, které mají významný vliv na odolnost organismu.

Akce -16%
249 Kč 298 Kč
Advance Imunax 60 kapslí

60 kapslí

Doplněk stravy

Imunax obsahuje kombinaci přírodních látek pro podporu imunity a obranyschopnosti.  

Akce -26%
319 Kč 429 Kč
NatureVia ImunoHelp 60 kapslí

60 kapslí

Doplněk stravy

Podpořte svoji imunitu komplexem vitaminů a rostlinných extraktů.
Akce -50Kč
249 Kč 299 Kč
Walmark Hlíva ústřičná PLUS 90 tablet

90 tablet

Doplněk stravy

Tablety s obsahem extraktu z hlívy ústřičné doplněné rakytníkem a echinaceou pro každodenní podporu imunitního systému. Pro dospělé a děti od 12 let.

285 Kč
Allnature Imunita bylinný extrakt 60 kapslí

60 kapslí

Doplněk stravy

Kapsle s extraktem z bylin, které příznivě ovlivňují naši imunitu (echinacea, maca, acai, česnek, lichořeřišnice) obohacené vitaminem C.

Akce -11%
159 Kč 179 Kč
Terezia Hericium erinaceus s rakytníkovým olejem 30+30 kapslí

30+30 kapslí

Doplněk stravy

Korálovec ježatý (Hericium erinaceus) je vzácná ježatá houba. Rakytníkový olej je ze všech obsahových látek v tkáních rakytníku nejcennější.

295 Kč
Allnature Rakytník řešetlákový bylinné kapky 50 ml

bylinné kapky 50 ml

Doplněk stravy

Obsahuje extrakt z rakytníku a vitamin C, které podporují imunitu organizmu.
Akce -25%
79 Kč 105 Kč
Ekomedica Rakytník řešetlákový 100% šťáva 500 ml

100% šťáva 500 ml

Doplněk stravy

Šťáva z plodů rakytníku řešetlákového, který přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu doplněná extraktem z nutričně vysoce hodnotných plodů camu-camu.

Akce -10%
260 Kč 289 Kč
Himalyo BIO Rakytník 60 kapslí

60 kapslí

Doplněk stravy

BIO extrakt z plodů vysokohorského tibetského rakytníku v rostlinné kapsli.

299 Kč
Pharma Activ Rakytníkový olej 50 ml

50 ml

Doplněk stravy

Rakytníkový olej získávaný z plodů rakytníku doplňuje stravu o nenasycené mastné kyseliny a vitamín E.

3 za 2
275 Kč
BILEGRIA INUMA bylinný sirup 200 ml

bylinný sirup 200 ml

Doplněk stravy

Obsahuje komplex bylin se echinaceou, které podporují imunitní systém.
195 Kč
Rakytník

Rakytník

Rakytník řešetlákový nebo též úzkolistý (Hippophae rhamnoides) je keř z čeledi hlošinovitých s výraznými oranžovými až červenými plody. Daří se mu v celé Evropě od severských států až po Španělsko, je velmi oblíben v Rusku (zejména na Sibiři), kde mu přezdívají „citroník severu“, dále je tradičně využíván v Číně, Tibetu a Indii. Jeho obliba stoupá i u nás.

Svůj latinský název hippophae získal rakytník složením dvou slov „hippo“, což znamená kůň, a „phae“ neboli lesk, protože koně, kteří na pastvě měli rakytníkové keře, se údajně vyznačovali krásnou lesklou srstí. Podle některých zdrojů byly rakytníkové plody oblíbenou pochoutkou bájného létající oře Pegasa. Rakytník se vysazuje jako ovocná i okrasná dřevina, je velmi odolný, snáší nízké teploty, dobře se uplatňuje třeba v oblastech poškozených lidskou činností, kde je schopen rychle vytvořit porosty a zamezit další devastaci krajiny. Účinně brání erozi, proto se vysazuje na svahy.

 

 

Rakytník a jeho účinky na lidské zdraví

Přirozená obranyschopnost / imunitní systém 

Činnost kardiovaskulárního systému  k normální funkci kardiovaskulárního systému rakytník přispívá zejména díky obsaženým flavonoidům. Tyto látky pomáhají zlepšovat propustnost a pružnosti cév a krevních kapilár, protože aktivují tvorbu kolagenu.

Trávení – rakytník podporuje tvorbu žluči a trávicích enzymů a tím přispívá ke správnému trávení. Rakytníkový olej chrání žaludeční sliznici před působením negativních vlivů.

Pokožka – na pokožku příznivě působí olej z rakytníku řešetlákového, který má výborné regenerační účinky. Dlouhodobé (v řádu měsíců) používání u pacientů s atopickou dermatitidou působí příznivě. Zde hraje roli obsah kyseliny alfa-linolenové a palmitové v rakytníkovém oleji. Vzhledem k obsahu antioxidačních látek (vitamín C nebo flavonoidy) pomáhá chránit pokožku před UV-zářením a předčasným stárnutím.

Rakytníková šťáva, olej nebo tobolky?

Rakytník má široké uplatnění v potravinářství, farmacii i kosmetice. Z rakytníku se  vyrábějí  marmelády, džemy, šťávy, likéry a sirupy. Sušené plody se louhují na čaj, plody i listy se přidávají do čajových směsí pro podporu imunity nebo při nachlazení. Rakytníková šťáva se dá kromě přímé konzumace využít v kuchyni pro přípravu lahodných limonád, smoothies nebo orientálních pokrmů. Skvělá je kombinace rakytníkových plodů a medu. Rakytníkový olej k vnitřnímu užití je k dostání i ve formě praktických tobolek. V kategorii naleznete např. produkty od značek Terezia Company, Himalyo, Dr.Popov, Allnature a dalších.