Femibion

Doplňky stravyFemibion ​​obsahují pečlivě vybrané látky, především folát (Metafolin® & kyselina listová), který jako doplněk k vyváženému a zdravému stravování zajistí zvýšenou potřebu těchto látek během celého těhotenství i kojení. Obsahuje například kyselinu listovou, což je vitamin sk. B, který hraje významnou roli v průběhu těhotenství, neboť přispívá k růstu mateřské tkáně a tvorby placenty.

Seřadit podle
 • Femibion 1 v novém složení s kyselinou listovou, Metafolinem, vitaminy, jódem a vitaminem D3 doplněné o cholin, selen a železo pro plánování a správný průběh 1. trimestru těhotenství.
 • Femibion 2 Těhotenství

  28 tablet + 28 tobolek
  Vitaminy a minerály pro ženy od 13. týdne těhotenství až do porodu.
 • Femibion 3 Kojení

  28 tablet + 28 tobolek
  Speciálně uzpůsobené složení pro potřeby kojících žen a jejich miminek.

  Kyselina listová v těhotenství

  Pro správný vývoj plodu je zásadní dostatečný příjem kyseliny listové. Kyselina listová se významně podílí na dělení buněk, krvetvorbě a přispívá k růstu zárodečných tkání včetně placenty. Nedostatek kyseliny listové u těhotných žen je rizikovým faktorem pro vznik rozštěpových vad. Mnoho žen z běžné stravy dostatečné množství kyseliny listové získat nedokáže. Kromě nesprávné skladby stravy často bývá příčinou vrozená nepřítomnost enzymu MTHFR, jenž kyselinu listovou mění na jednodušší sloučeninu (folát), kterou tělo dokáže využít. Právě přípravek Femibion tuto poruchu zohledňuje (je přítomna až u 50 % žen). Femibion totiž obsahuje nejen kyselinu listovou, ale rovněž Metafolin, což je folát, s nímž si tělo kterékoliv nastávají maminky dobře poradí.

  Femibion 1 a Femibion 2

  Femibion 1 je určen ženám plánujícím těhotenství a těhotným v prvním trimestru. Po ukončeném 12. týdnu těhotenství se přechází na Femibion 2, který se užívá až do ukončení kojení. Femibion 2 obsahuje navíc DHA (omega-3 nenasycená mastná kyselina), která je důležitá pro správný vývoj mozku a zraku.

  Vitamin D a jód ve Femibionu

  Nově bylo složení Femibionu obohaceno o vitamín D3, který se podílí na správném dělení buněk, přispívá k normální funkci imunitního systému a k udržení stavu kostí a zubů. Jód, rovněž obsažený ve Femibionu, je nezbytný pro funkci štítné žlázy (plodu i matky), která produkuje hormony důležité pro energetický metabolismus, růst a vývoj plodu a které přispívají k normální funkci nervového systému. Pro ženy, které nemohou užívat jód, je připravena varianta Femibionu bez jódu.

   

  Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí!