Femibion

Seřadit podle
Femibion 2 Těhotenství

56 tablet + 56 tobolek + masážní rukavice

Doplněk stravy

Vitaminy a minerály pro ženy od 13. týdne těhotenství až do porodu.
  • Sleva 191 Kč
999 1 190 Kč
Femibion 2 Těhotenství

28 tablet + 28 tobolek

Doplněk stravy

Vitaminy a minerály pro ženy od 13. týdne těhotenství až do porodu.
425
Femibion 1 Plánování a první týdny těhotenství

28 tablet

Doplněk stravy

Femibion 1 v novém složení s kyselinou listovou, Metafolinem, vitaminy, jódem a vitaminem D3 doplněné o cholin, selen a železo pro plánování a správný průběh 1. trimestru těhotenství.
279
Femibion 3 Kojení

28 tablet + 28 tobolek

Doplněk stravy

Speciálně uzpůsobené složení pro potřeby kojících žen a jejich miminek obsahuje DHA, kyselinu listovou, metafolin, vitaminy, jód, železo, zinek, vápník a cholin.
449

 

Jste těhotná nebo plánujete těhotenství? V tom případě nastal správný okamžik seznámit se s přípravkem FEMIBION s kyselinou listovou, deseti vitamíny a dalšími složkami prospěšnými pro vás i vaše miminko.

Kyselina listová v těhotenství

Pro správný vývoj plodu je zásadní dostatečný příjem kyseliny listové. Kyselina listová se významně podílí na dělení buněk, krvetvorbě a přispívá k růstu zárodečných tkání včetně placenty. Nedostatek kyseliny listové u těhotných žen je rizikovým faktorem pro vznik rozštěpových vad.

Mnoho žen z běžné stravy dostatečné množství kyseliny listové získat nedokáže. Kromě nesprávné skladby stravy často bývá příčinou vrozená nepřítomnost enzymu MTHFR, jenž kyselinu listovou mění na jednodušší sloučeninu (folát), kterou tělo dokáže využít. Právě přípravek Femibion tuto poruchu zohledňuje (je přítomna až u 50 % žen). Femibion totiž obsahuje nejen kyselinu listovou, ale rovněž Metafolin, což je folát, s nímž si tělo kterékoliv nastávají maminky dobře poradí.

 Femibion 1 a Femibion 2

Femibion 1 je určen ženám plánujícím těhotenství a těhotným v prvním trimestru. Po ukončeném 12. týdnu těhotenství se přechází na Femibion 2, který se užívá až do ukončení kojení. Femibion 2 obsahuje navíc DHA (omega-3 nenasycená mastná kyselina), která je důležitá pro správný vývoj mozku a zraku.

Vitamin D a jód ve Femibionu

Nově bylo složení Femibionu obohaceno o vitamín D3, který se podílí na správném dělení buněk, přispívá k normální funkci imunitního systému a k udržení stavu kostí a zubů.

Jód, rovněž obsažený ve Femibionu, je nezbytný pro funkci štítné žlázy (plodu i matky), která produkuje hormony důležité pro energetický metabolismus, růst a vývoj plodu a které přispívají k normální funkci nervového systému. Pro ženy, které nemohou užívat jód, je připravena varianta Femibionu bez jódu.

 

 

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí!