516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Dr.Max Ibuprofen 100 mg/5 ml perorální suspenze 100 ml

Akce -10%
Dr.Max Ibuprofen 100 mg/5 ml perorální suspenze 100 ml

Dr.Max Ibuprofen 100 mg/5 ml perorální suspenze 100 ml

50102604
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
89 Kč 99 Kč
Dr.Max
Skladem na e-shopu
 

Ibuprofen Dr.Max 100 mg/5 ml perorální suspenze je určena dětem od 3 měsíců věku ke krátkodobé léčbě bolesti hlavy, zubů a ke snížení horečky.

1% z ceny tohoto produktu věnujeme Kontu Bariéry

Podrobné informace o produktu

Ibuprofen Dr.Max 100 mg/5 ml je léčivý přípravek s obsahem ibuprofenu. Tato látka má protizánětlivý účinek, zmírňuje bolest, zmenšuje otoky a snižuje horečku. Perorální suspenze Ibuprofen Dr.Max 100 mg/5 ml je určena pro děti od 3 měsíců věku s hmotností větší než 5 kg.

Přípravek Ibuprofen Dr.Max 100 mg/5 ml se používá krátkodobě k léčbě příznaků

  • Mírné až středně silné bolesti (např. bolest hlavy, zubů)
  • Horečky
  • Horečnatého stavu spojeného s chřipkou a nachlazením

Jak se přípravek Ibuprofen Dr.Max 100 mg/5 ml užívá:

Dětem ve věku 3-6 měsíců (5-7,6 kg) se podává 3x denně 2,5 ml suspenze, dětem od 6 do 12 měsíců (7,7-9 kg) 3-4x denně 2,5 ml. Děti od 1 do 3 let (10-15 kg) užívají 3x denně 5 ml, děti od 4 do 6 let (16-20 kg) 3x denně 7,5 ml, děti ve věku 7-9 let (21-29 kg) užívají 3x denně 10 ml suspenze a děti od 10 do 12 let (30-40 kg) 4x denně 10 ml. Dávky se podávají po 6 až 8 hodinách.

Tento přípravek je určen pouze ke krátkodobému užívání. Dětem by se měla podávat nejnižší dávka po co nejkratší dobu, která je nutná k úlevě od příznaků onemocnění. Bez porady s lékařem neužívejte déle než 3 dny (u kojenců od 3 do 6 měsíců ne déle než jeden den).

Složení:

Léčivou látkou je ibuprofenum 100 mg v 5 ml perorální suspenze.

Dalšími složkami jsou glycerol, nekrystalizující sorbitol 70 % (E420), xanthanová klovatina, mikrokrystalická celulóza a sodná sůl karmelózy, polysorbát 80, dihydrát dinatrium-edetátu, dihydrát sodné soli sacharinu, monohydrát kyseliny citronové, dihydrát natrium-citrátu, natrium-benzoát (E211), simetikonová emulze 30%, chlorid sodný, čištěná voda;

Meruňkové aroma obsahuje: propylenglykol, aroma, přírodní aroma, pomerančovou silici, citronovou silici.

Ochucovadlo v prášku obsahuje: bramborový maltodextrin, aroma, aspartam (E951), draselnou sůl acesulfamu (E950).

Upozornění:

Přípravek Ibuprofen Dr.Max 100 mg/5 ml obsahuje sorbitol a sodík. Nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů a u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku. Dále obsahuje aspartam, který je zdrojem fenylalaninu. Může být škodlivý pro pacienty s fenylketonurií.

Kategorie produktu

Parametry

Značka Dr.Max
SUKL název IBUPROFEN DR.MAX 100MG/5ML POR SUS 1X100ML
Farmakoterapeutická skupina Nesteroidní protizánětlivá a protirevmatická léčiva
SUKL kód 218504
EAN 8595566450878

Přílohy

Příbalová informace PDF

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.