Kapsle Kolagen (40)

Seřadit podle
  • Kapsle
60 kapslí
Obsahuje kolagen a kyselinu hyaluronovou pro krásu pleti.
60 kapslí
Vieste Žraločí chrupavka extra je přírodní výživový doplněk, který obsahuje základní stavební prvky kloubní chrupavky.
360 kapslí
Kloubní výživa s kolagenními peptidy, kolagenem typu I, II, II, vitamínem C, vápníkem a hořčíkem.
360 kapslí
Komplexní doplněk stravy s kolagenními peptidy, kolagenem typu I, II, III, železem a mědí v organické formě.
2x30 kapslí
Kolageny + kurkuma s boswellií, které mají příznivý vliv na stav kloubů.
360 kapslí
Obsahuje mořský kolagen, minerály + vitamin C pro správnou výživu kloubů.
90 kapslí
Glukosaminsulfát a kurkumin napomáhají regeneraci všech chrupavek a kloubů.
120 kapslí
Obsahuje kolagen s klinicky ověřenou účinností + biotin pro krásu Vaší pleti.
30 kapslí
Čistě přírodní kolagen získávaný ze studenovodních ryb, společně s důležitými vitamíny C a B3.
90 kapslí
Doplněk stravy s obsahem extraktů 5 pečlivě vybraných blahodárných bylin ve spojení s hydrolyzovaným kolagenem.
120 kapslí
Bioaktivní mořský kolagen s extra silnou dávkou kyseliny hyaluronové v kapslích pro Vaši dokonalou krásu.
360 kapslí
Komplex kolagenu a minerálů + vitamin C pro správnou výživu kloubů.
40denní kúra 80 kapslí
Doplněk stravy s kolagenem, vitaminy a minerály + astaxanthin.
120 kapslí
Čistý hydrolyzovaný kolagen snadno vstřebatelný v kapslích. Kolagen tvoří základní složku pojivových tkání tvořících chrupavky, klouby, vazy, šlachy, kůži, vlasy a nehty.
60 kapslí
S kolagenem, aescinem a vitaminem C, který je důležitý pro správnou tvorbu kolagenu.
60 kapslí
Kolagen + vitamin C, který přispívá k přirozené tvorbě kolagenu.
60 kapslí
Kloubní výživa s glukosaminem, chondroitinem, vitaminy C a E, zinkem a extraktem ze zázvoru pečuje o Váš pohybový aparát.
30 kapslí
Kapsle s čistě přírodním mořským kolagenem a vitaminy C a B3.
360 kapslí
Kloubní výživa s kolagenními peptidy, kolagenem typu I, II, III, antioxidanty a Boswellií serratou.
100 kapslí
Obsahuje kolagen + vitamin C, který přispívá k tvorbě kolagenu.
100 kapslí
Hydrolyzovaný mořský kolagen typ I a typ II a rakytník tibetský pro krásnou pokožku.
90 kapslí
Podporuje výživu Vašich kloubů i Váš imunitní systém.
30 kapslí
Dobře vstřebatelný kolagen + vitamin C, který podporuje tvorbu kolagenu.
60+20 kapslí
Obsahuje konopný olej, který podporuje normální činnost kloubů.
Kolagen

Kolagen

Co je to kolagen?

Kolagen je základní bílkovinnou pojivových tkání a představuje 30 % veškeré bílkovinné hmoty v těle a až 75 % pokožky. Zajišťuje pevnost a pružnost tkání a nachází se v různých částech těla, jako jsou kosti, šlachy, svaly, pokožka, vlasy, nehty a další. Existuje celkem 28 typů kolagenů, z nichž se v doplňcích stravy můžeme nejčastěji setkat s kolagenem typu I, typu II a občas též typu III. Jak se tyto typy kolagenu liší?

Typy kolagenu:

Kolagen typu I – je v lidském těle zastoupen nejvíce. Vyskytuje se ve šlachách, vazech, kostech a kůži. Tvoří silná vlákna, jejichž svazky jsou viditelné pouhým okem. Kolagen typu I se využívá zejména v přípravcích určených pro péči o pokožku.

Kolagen typu II – se v těle přirozeně vyskytuje především v chrupavkách, a proto je oblíbenou aktivní složkou přípravků z kategorie kloubní výživy.

Kolagen typu III – je podobný kolagenu typu I, ale jeho vlákna jsou volněji a méně pravidelně uspořádána. Kolagen typu III poskytuje oporu svalovým a tukovým buňkám nebo nervovým vláknům.


Použití kolagenu – na klouby, na pleť, na vlasy a nehty

Podle toho, v jakých tkáních se kolagen nachází, lze odvodit i jeho použití. Kolagen je vhodný pro sportovce, fyzicky pracující lidi nebo seniory, kteří chtějí poskytnout výživu svým kloubům. V přípravcích kloubní výživy se kolagen často kombinuje s dalšími složkami v komplexních přípravcích, např. s chondroitinem, MSM, kyselinou hyaluronovou, vitaminem C a rostlinnými extrakty.

Kromě kolagenu na klouby je kolagen hitem také v anti-aging péči o pleť - přirozený úbytek kolagenu a s ním související ztráta pružnosti pokožky, povolení kontur obličeje a tvorba vrásek začíná podle odborníků již po 25. roce života!  Proto mnoho žen kolagen doplňuje. Nesmíme zapomenout zmínit, že kromě pleti kolagen prospívá i stavu vlasů a nehtů. I kolagenové přípravky pro krásnou pleť bývají často obohaceny o další prospěšné složky. K posílení hydratace a udržení objemu pokožky se přidává osvědčená kyselina hyaluronová známá svou schopností vázat vodu, z vitamínů je klíčový vitamin C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu, dále biotin neboli vitamin H, z minerálů je výhodou přítomnost mědi a zinku.

Nativní nebo hydrolyzovaný kolagen

Při výběru kolagenového přípravku často narazíte na pojmenování „nativní“ nebo „hydrolyzovaný“ kolagen. Tyto pojmy popisují formu, v jaké je kolagen v preparátu přítomen. Nativní kolagen je kolagen ve stejné formě, v jaké se nachází v našem těle - jeho molekuly tvoří trojitou šroubovici. Hydrolyzovaný kolagen je během výrobního procesu rozštěpen na jednodušší a kratší řetězce (tzv. peptidy), které jsou v těle snáze využitelné.

Působení těchto dvou typů kolagenů v organismu je podle nejnovějších poznatků zcela odlišné. Zatímco hydrolyzovaný kolagen slouží jako zdroj surovin pro tvorbu bílkovin včetně kolagenu, nativní kolagen funguje jinak – nemá přímo vyživovat tkáně, ale ovlivňovat biologické procesy  tak, aby neomezovaly tvorbu kolagenu, což je významné také při některých onemocnění kloubů. Nativní kolageny se podávají v mnohem nižších dávkách (mikrogramy) než hydrolyzované (gramy).

Jaký kolagen koupit?

Kolagenový přípravek vybírejte podle toho, k jakému účelu jej chcete využít – zda na klouby, na pleť, na vlasy či nehty. Potřebné informace naleznete v popisu produktů. Mnohdy ale napoví také již obal přípravku – beauty kolagen snadno rozpoznáte od kolagenu pro sportovce na první pohled. Důležité je také zvolit formu, která vám bude nejlépe vyhovovat – dopřát si můžete kolagenovou kůru v kapslích anebo ve formě nápoje, který si připravíte z prášku. Pestrá škála příchutí vás jistě překvapí. Další formou na výběr je tekutý kolagen, z nějž se naředěním vodou připravuje nápoj. Pro optimální účinky je možné užívat dlouhodobě nebo v kúrách o délce alespoň 30 dní.