Wolfberry Kokosová mouka BIO 400 g

50092549

Potraviny a nápoje

Skladem na e-shopu

55

Cena za 100 g: 14 Kč

O produktu

Wolfberry kokosová mouka se vyrábí z kokosové kopry, která se po vysušení a vylisování oleje rozemele na jemný prášek. Kokosová mouka je výjimečná tím, že obsahuje 39 % vlákniny a 19 % bílkovin. Je přirozeně bezlepková, takže je vhodná pro celiaky.

V některých receptech, například na palačinky, zákusky, nebo vánoční cukroví, lze klasickou mouku úplně nahradit kokosovou moukou. Při přípravě takového těsta je vhodné přidat oproti původnímu receptu buď jedno vejce navíc, nebo xantanovou gumu. S xantanem se vám těsto bude méně drobit a bude lépe držet tvar. Navíc hotové výrobky zůstanou mnohem déle křehké, čerstvé a budou pomaleji vysychat.

Většina bezlepkových mouk je skoro bez chuti, kokosová mouka je krásně voňavá a dodá naopak všem pokrmům zajímavý “šmrnc“. Přestože není nijak slazená, stačí použít méně sladidla než u běžné mouky, protože kokos má přirozeně nasládlou chuť. Kokosovou mouku můžete míchat se všemi druhy bezlepkových, ale i klasických mouk. Pokud ji přidáte do mléka, nebo džusu, vznikne vám výborný nápoj plný bílkoviny a vlákniny.

Nutriční hodnoty ve 100g výrobku: Energie: 413kcal / 1741kJ; Bílkoviny: 19g; Sacharidy: 26g – z toho 8g glukóza; Vláknina: 39g; Cholesterol: 0g; Nasycené tuky: 8g; Voda: 8g

Složení: kokos 100%

Parametry
Značka Wolfberry
Bez lepku Ano
Pro vegany Ano
BIO Ano
EAN 8594158030900

Kategorie produktu

Darujte na Vánoce to nejcennější Darujte na Vánoce to nejcennější