Korektory

  (111)
Seřadit podle
Korektory

Korektory

Jak vybrat korektor na pleť?

Pupínky a nejrůznější nedokonalosti se občas nevyhnou nikomu z nás. Dobře zvolený korektor si s nimi hravě poradí. Jak ale vybrat ten pravý?

Tekutý, nebo tuhý?

Při výběru korektorů narazíte na různé typy konzistencí. Každá z nich se však hodí na jiné použití. Tuhé korektory mají lepší krycí schopnosti a jsou vhodné pro větší nedostatky, avšak se zakrýváním větších ploch se nemusí dobře propojit s barvou pleti. Hodí se spíše na nejrůznější pupínky nebo k zakrývání drobných žilek a jizviček. Tekutý nebo krémový korektor je ideální pod oční okolí ke zjemnění kruhů pod očima. Tento typ pokožku nevysušuje a lépe s ní splyne. Také dobře vyrovnává barevné rozdíly pleti.

Jak na výběr barvy korektoru?

Korektor by měl být stejně barevný nebo světlejší, než je vaše pleť. Barevný tón obvykle určuje, na jaký typ problému budete korektor používat. Začervenalá místa efektivně zakryjete korektorem se žlutým nebo nazelenalým tónem. Kruhy pod očima zase nejlépe zjemníte korektorem s růžovým nebo oranžovým podtónem.

Jak používat korektor? Vyzkoušejte naše tipy

Korektor vždy nanášejte na ošetřenou pleť. Pokud byste jej aplikovala na pleť, na které není krém nebo báze, zalezl by do pórů a do drobných vrásek, kde by nadělal více škody než užitku. Nejprve pleť vyčistěte a ošetřete hydratačním krémem, naneste primer a následně make-up. Až poté začněte s aplikací korektoru v drobných tečkách a jemně jej vklepejte do pokožky.