Tvářenky

  (74)
Seřadit podle
Tvářenky

Tvářenky

Mnoho žen se během své denní kosmetické rutiny bez tvářenky neobejde. A naopak jiné se jí neodváží použít, protože nevědí, jak s ní zacházet. Máme pro vás několik tipů, které se vám pomohou zjistit, která tvářenka je pro vás ta pravá.

Jak vybrat tvářenku

Matná, krémová nebo se třpytkami? V tomto případě se rozhodujte podle typu pleti. Majitelkám sušší pokožky bude spíše vyhovovat krémová tvářenka, a pokud naopak bojujete s mastnou pletí, dobrou službu vám udělá tvářenka pudrová. Dalším důležitým kritériem je odstín. Bledé pleti sluší světlé odstíny růžové nebo fialové. K olivovému tónu pleti se hodí broskvová tvářenka a na tmavší pleti hezky vynikne korálová nebo sytě růžová. Pokud je během letních měsíců vaše pokožka hodně opálená, zvolte světlé pastelové odstíny, které dokonale kontrastují s opálením a zvýrazňují lícní kosti.

Pudrová tvářenka

Tento typ tvářenky se hodí pro každý typ pleti, ale je nutné tvář vždy před nanesením napudrovat, aby na mastné pokožce nevytvořila nevzhledné mapy. Vždy ji nanášejte pomocí speciálního štětce na tvářenku.

Krémová tvářenka

Krémová tvářenka vytváří velmi přirozený efekt a hodí se nejlépe hodí pro dámy se suchou nebo zralou pletí. Nanášet ji můžete pomocí prstů nebo houbičkou na make-up.

Tekutá tvářenka

Stejně jako zmiňované krémové tvářenky jsou i ty tekuté ideální na suchou pleť. Nanášejí se pomocí prstů nebo aplikátoru a lze je použít také jako rtěnku.