Olynth HA 0,5 mg/ml nosní sprej 10 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: OLYNTH
Způsobuje stažení cév nosní sliznice, a tím snižuje otok, usnadní dýchání nosem, zlepšuje uvolnění hlenů a zvlhčuje nosní sliznici. Je určen k léčbě dětí od 2 do 7 let.
NAVÍC kapesníčky Olynth Při nákupu tohoto produktu získáte NAVÍC kapesníčky Olynth za 0,01 Kč. Akce platí do 30. 4. 2023 nebo do vyprodání zásob.
Skladem na e-shopu
109

O produktu

50114031

Léčivý přípravek Olynth HA 0,5 mg/ml způsobuje stažení cév nosní sliznice, a tím snižuje otok. Dýchání nosem se tím usnadní. Zároveň zlepšuje uvolnění hlenů. Napomáhá zvlhčení nosní sliznice. K nástupu účinku obvykle dochází za 5-10 minut. Olynth HA 0,5 mg/ml je určen k léčbě dětí od 2 do 7 let.

Jak se zbavit rýmy u dítěte? Nosní sprej Olynth® HA pro děti od 2 do 7 let vám pomůže.

 • Rychle a jemně uvolňuje ucpaný nos.
 • Zvlhčuje nosní sliznici.
 • Rozprašovač vytváří jemný aerosol, který nedráždí nosní sliznici a nevyvolává tak u dětí nepříjemné pocity pálení v nose.
 • S obsahem kyseliny hyaluronové ve formě sodné soli. 
 • Neobsahuje konzervační látky. Aby děti mohly opět dovádět během dne a spát klidně, bez ucpaného nosu, během noci.

Nosní sprej Olynth® pro léčbu rýmy

V boji proti příznakům rýmy a nachlazení pomohou léčivé přípravky Olynth®. Zmírňují otok nosní sliznice, pomáhají se zbavit nahromaděných hlenů v nose a vedlejších nosních dutinách a tím usnadňují dýchání nosem. Účinek se obvykle dostaví již za 5 minut a přetrvává po dobu 10 hodin. Olynth® HA pro děti rychle a jemně uvolňuje ucpaný nos a zvlhčuje nosní sliznici, snižuje pocit suché nosní sliznice pro větší pohodlí malého pacienta. Navíc neobsahuje žádné konzervační látky, které mohou nosní sliznici dráždit. Díky speciální technologii dávkovací pumpičky zůstává obsah přípravku mikrobiologicky stálý až 1 rok po prvním otevření.

Rýma u dítěte

Děti jsou k nákaze rýmou mnohem náchylnější, protože jejich anatomie je odlišná a také jejich imunitní systém ještě není tolik vyvinut jako u dospělého člověka. Ty menší si také nedokáží dostatečně dobře vyčistit nos a některé odmítají léky. Eustachova trubice, která spojuje střední ucho s horní částí hltanu, je u dětí širší, neustále otevřená a ve vodorovné pozici, proto se může rýma častěji rozvinout až do zánětu středního ucha (projevuje se plačtivostí způsobenou bolestí a pocitem zalehnutí ucha, horečkou a v některých případech dočasnou ztrátou sluchu). Vhodná a včasná léčba rýmy působí jako prevence vzniku opakovaných zánětů středního ucha.  Podání léků Olynth® před spaním uvolní dutiny, a přispěje tak ke klidnému spánku bez ucpaného nosu a důkladnému odpočinku, tolik důležitému pro úplné uzdravení.

Proč si vybrat Olynth® HA?

 • Pro děti od 2 do 7 let
 • Rychle uvolňuje ucpaný nos
 • Zvlhčuje nosní sliznici
 • Nástup účinku již od 5 minut a přetrvává až po dobu 10 hodin
 • S obsahem kyseliny hyaluronové
 • Neobsahuje konzervační látky
 • Šetrný rozprašovač vhodný i pro děti

Dávkování

Dětem od 2 do 7 let se aplikuje 1 vstřik do každé nosní dírky maximálně 3x denně v minimálním časovém intervalu 8 hodin. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 3 dny. Pokud se příznaky Vašeho dítěte zhorší nebo nezlepší do 3 dnů, musíte se poradit s lékařem.

Složení

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum 0,5 mg (0,05%) v 1 ml roztoku.

Pomocnými látkami jsou natrium-hyaluronát, glycerol, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, sorbitol, voda na injekci.

Upozornění

Olynth® HA 0,5 mg/ml se nesmí používat déle než 3 dny, pokud není lékařem určeno jinak. Aplikaci léku lze opakovat pouze po několikadenním přerušení léčby. V případě chronické rýmy se léčivý přípravek Olynth® HA smí podávat pouze za lékařského dohledu vzhledem k nebezpečí atrofie nosní sliznice.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.