Spalovače tuků

  (38)
Seřadit podle
 • Nízkoenergetický nápoj, který zajistí přísun živin při snižování hmotnosti.
 • Kombinace aktivních látek, které podporují spalování tuků.
 • 5.0
  (2)
  Vhodné při redukčních dietách zaměřených na snížení množství tělesného tuku.
 • Obsahuje L-karnitin v tekuté formě s příchutí třešně.
 • Přípravek s kofeinem a l-karnitinem pro podporu tréninkové intenzity.
 • 5.0
  (2)
  Vhodné při redukčních dietách zaměřených na snížení množství tělesného tuku.
 • Weider Thermo Caps - pro kontrolu tělesné hmotnosti. Obsahuje rostlinné extrakty (zelený čaj, guarana, Yerba mate), kofein, L-carnitin, niacin a chrom.
 • Doplněk stravy s l-karnitinem, chromem a cholinem.
 • 3.3
  (4)
  L-karnitin ovlivňuje připravenost organizmu pro sportovní výkon.
 • Synephrin přispívá ke zvýšení termogeneze organismu před sportovním výkonem.
 • L-Carnitin + CLA Ethyl Ester k doplnění programu při formování postavy.
 • 3.3
  (4)
  L-karnitin ovlivňuje připravenost organizmu pro sportovní výkon.
Spalovače tuků

Spalovače tuků

Spalovače tuků jsou speciálně vyvinuté doplňky stravy z kategorie sportovní výživy, které pomáhají snížit množství tuku těle, a tím přispívají k efektivnějšímu formování postavy. Jsou určeny pro fyzicky aktivní lidi a sportovce. Spalovače tuků lze užívat při redukci tělesné hmotnosti i při intenzivním tréninku s cílem budování svalové hmoty. Vhodné jsou také například před soutěží, kdy je třeba vyrýsovat svaly nebo shodit kilogramy pro zařazení do požadované hmotnostní kategorie. Spalovače tuků jsou určeny pro muže i pro ženy. Někteří výrobci se specializují na spalovače tuků speciálně upravené pro ženy.

Jak funguje spalovač tuku?

Spalovače tuků fungují na několika principech pomáhají urychlit metabolismus, omezují vstřebávání tuků z potravy nebo využívají principu termogeneze a pomáhají tělu přeměnit více mastných kyselin (tuků) na energii.

Nejčastěji využívanou a osvědčenou účinnou složkou ve spalovačích tuků je L-karnitin. L-karnitin je aminokyselina, kterou si organismus dokáže v určitém množství vyrobit z jiných dvou aminokyselin, a to z lysinu a methioninu. Pro syntézu L-karnitinu jsou důležité také vitaminy B3, B6 a C a železo.  L-karnitin zlepšuje transport mastných kyselin do mitochondrií, kde dochází k jejich přeměně na energii. L-karnitin dále podporuje mozkovou činnost tím, že se podílí na produkci některých přenašečů vzruchů (např. GABA) a také se podílí na zlepšení srdeční činnosti. Podávání L-karnitinu začíná účinkovat při dávce nad 500 mg.

L-karnitin může být ve spalovačích tuku kombinován i s dalšími aktivními složkami, jedná se např. o  kofein, výtažek ze zeleného čaje (kofein+ EGCG), synefrin, CLA (konjugovaná kyselina linolová), proteiny, guarana, yerba maté, výtažek z černého pepře piperin, kurkuma a vitaminy.

Spalovače tuků se užívají zpravidla 2x denně. První dávka se užívá ráno nalačno nebo 30 min. před fyzickým výkonem. Druhou dávku lze zařadit v průběhu dne mezi jídly. Přesný návod k použití včetně dávkování naleznete vždy konkrétně na obalu vámi vybraného přípravku. Na trhu existuje i speciální spalovač tuku na noc.

Z nabídky e-shopu Dr. Max vybíráme např. tekutý Olimp L-Carnitine 3000 v praktických malých ampulích, nebo termogenní spalovač Xxlabs X3 Thermogenic Fat Burner doporučovaný zvláště při formování postavy. Jako spalovač tuku pro ženy lze zmínit např. Diät Protein SLIMETTA, který kromě L-karnitinu a vysokého obsahu kvalitních bílkovin obsahuje i rozpustnou vlákninu glukomannan pro navození pocitu sytosti.