Konzervy pro psy

  (4)
Seřadit podle
  • Kompletní krmivo pro psy k podpoře jaterní funkce v případě chronické jaterní nedostatečnosti.
  • Calibra VD Dog Renal

    konzerva 400 g
    K podpoře ledvinové funkce v případě chronické nebo dočasné ledvinové nedostatečnosti.
  • 5.0
    (1)
    Vysoce stravitelné kompletní krmivo pro psy se zvýšeným obsahem sodíku a draslíku.
  • Kompletní dieta pro psy a kočky na regeneraci, je vhodná pro krmení sondou.
    Konzervy pro psy

    Konzervy pro psy

    Konzervy pro psy jsou dalším typem oblíbeného krmiva, které můžete podávat svému psovi jako doplněk ke granulím či jako jejich alternativu. Pokud chcete konzervy podávat jako jediný zdroj výživy, musejí být ale označeny jako kompletní krmivo.  

    Výhody konzerv pro psy 

    Konzervy psům velmi chutnají a díky nim přimějete k jídlu i jinak vybíravé pejsky. Konzervy jsou vhodné také pro psy s alergiemi nebo citlivým trávením – v tom případě volte hypoalergenní konzervy, které obsahují pouze omezené množství složek, což snižuje riziko nesnášenlivosti. Měkké krmivo je skvělé pro psy, kteří mají problémy se zuby nebo zuby již nemají. Také pro nemocné psy nebo psy v rekonvalescenci je měkké krmivo vhodné, protože je snadno stravitelné. Konzervy také oceníte na cestách. 

    Kvalitní masové konzervy pro psy 

    Kvalitní konzerva pro psy by měla mít vyvážené složení, které poskytuje všechny potřebné živiny a vitaminy, které pes potřebuje pro optimální zdraví a kondici. Měla by obsahovat v první řadě kvalitní bílkoviny živočišného původu (kuřecí, hovězí, krůtí, jehněčí, hovězí, z lososa nebo vajec). Vyhýbejte se konzervám s nekvalitními zbytky masa nebo bez konkrétního uvedení zdroje bílkovin. I obsažené tuky by měly být co nejkvalitnější. Mezi ty patří např. tuk z lososa, kuřecí tuk, slunečnicový, řepkový či olivový olej. Pokud se jedná o sacharidy, vhodnými zdroji jsou např. brambory, batáty nebo rýže.

    Vyhněte se konzervám s nadměrným množstvím obilovin nebo s vysokým obsahem jednoduchých cukrů. Ve kvalitní konzervě by neměl chybět přídavek ovoce nebo zeleniny jako zdroj vitaminů, minerálů a vlákniny. Snažte se vyhnout konzervám s umělými barvivy, konzervačními látkami, aromaty a dalšími chemickými přísadami. Kvalitní konzerva by měla být vyrobena z přírodních surovin. 

    Kvalitní masové konzervy pro štěňata 

    Štěňata mají odlišné nutriční potřeby než dospělí psi. Snažte se vybrat konzervy označené jako „pro štěňata“ nebo „pro růst“. Konzervy pro štěňata by měly obsahovat vyšší podíl živočišných bílkovin, které jsou nepostradatelné pro správný růst a vývoj. Kvalitní tuk je důležitý pro správný vývoj nervové soustavy. Věnujte pozornost obsahu vitaminů a minerálů. Pro zdravý růst štěňat je důležitý vápník, fosfor a vitamin D. Snažte se vyhnout konzervám s umělými barvivy, konzervačními látkami nebo jinými potenciálně dráždivými složkami. U štěňat s citlivým trávením jsou vhodné hypoalergenní konzervy. Vyzkoušejte také chutné kapsičky pro psy nebo pamlsky. Na webu najdete také speciální veterinární diety pro vašeho mazlíčka.

    Kvalitní masové konzervy pro starší psy  

    Konzervy pro starší psy by měly mít složení, které je přizpůsobené změnám, které nastávají s postupujícím věkem. Konzervy pro psy seniory zpravidla obsahuje nižší množství kalorií, protože starší psi jsou již méně aktivním, a tím pádem jsou vystaveni vyššímu riziku nadváhy a obezity. Obsažené bílkoviny by měly být lehce stravitelné  (např. z drůbežího masa či vajec). Samozřejmostí jsou kvalitní tuky. Důležitý je obsah vlákniny pro podporu trávení. Některé konzervy pro starší psy obsahují též složky pro podporu kloubů. 

    Ontario konzervy pro psy

    Ontario konzervy pro psy jsou vyráběny v České republice. Jejich složení je vytvářeno ve spolupráci s veterináři a odborníky na výživu. Ontario se neustále snaží přinášet na trh inovace a novinky, které jsou kromě vysoké nutriční hodnoty také výjimečně chutné. V naší nabídce najdete superprémiové konzervy Ontario pro štěňata i pro dospělé psy o obsahem těch nejkvalitnějších přísad pro pohodu a zdraví vašeho pejska. Konzervy Ontario jsou kompletním krmivem, můžete je tedy podávat jako jediný zdroj výživy.