Wolfberry Quinoa červená BIO 500 g

Potraviny a nápoje

Značka: WOLFBERRY
Quinoa červená Wolfberry BIO je perfektní bezlepková alternativa rýže nebo kuskusu s celou řadou vitamínů, minerálů a vyváženým, velmi kvalitním zdrojem bílkovin.
Skladem na e-shopu
99

Cena za 100 g: 20 Kč

O produktu

50096390

Quinoa červená Wolfberry BIO je perfektní bezlepková alternativa rýže nebo kuskusu s celou řadou vitamínů, minerálů a vyváženým, velmi kvalitním zdrojem bílkovin. Quinoa pochází z Jižní Ameriky, kde po tisíciletí patří (spolu s bramborami a kukuřicí) k nejdůležitějším potravinám. Quinoa vyniká, stejně jako rýže, opravdu jednoduchou přípravou. Je lehce stravitelná, nenadýmá a neobsahuje lepek, takže ji mohou konzumovat i osoby trpící celiakií. Červená quinoa je na skus pevnější a křupavější než bílá quinoa a výborně se hodí nejen jako příloha k masům, ale třeba i připravená na sladko. Oproti běžným obilovinám vyniká quinoa širokým spektrem stopových prvků, vitamínů, ale i více jak 14 % bílkovin a 7 % vlákniny. Obsažené bílkoviny jsou podobné sójovým, díky tomu je quinoa často vyhledávaná vegany a vegetariány.

Hlavní vlastnosti:

  • červená quinoa v BIO kvalitě
  • skvělý zdroj bílkovin a vlákniny
  • přirozeně bezlepková

Použití

Quinoa se vaří podobně jako rýže v poměru 1:2 dílům vody. Asi po 15 minutách získáte výbornou základní surovinu lehce oříškové chuti a mírně křupavé struktury. Tu můžete používat buď jako přílohu k pokrmům, zavářku do polévek, nebo ji přimíchat k salátům, zapéct spolu se zeleninou, udělat z ní karbanátky nebo sladkou kaši.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.