Salus Floradix Železo+ sirup 500 ml

Doplněk stravy

Skladem na e-shopu

535

Cena za 100 ml: 107 Kč

O produktu

Ideální zdroj železa pro ženy v období menstruace, pro těhotné a kojící ženy, pro děti v období růstu, pro dospívající, pro starší lidi, rekonvalescenty i vegetariány. Floradix pomáhá doplnit železo do organismu v dobře biologicky dostupné organické formě glukonátu železnatého. Železo je doplněno vitaminy B1, B2, B6, B12 a C a výtažky z bylin a ovocných šťáv, výtažek z pšeničných klíčků, kvasnic a růže šípkové.Organismus má jen omezené možnosti, jak železo v těle skladovat a zpracovávat, a proto musí železo přijímat soustavně, ve správném množství a vhodné formě.

Železo

  • pomáhá zmírnit míru únavy a vyčerpání
  • přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu
  • přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím
  • napomáhá normální funkci imunitního systému
  • podílí se na procesu dělení buněk
  • příznivě ovlivňuje normální energetický metabolismus

Vysoké míra vstřebatelnosti železa obsaženého ve Floradixu snižuje riziko případných nežádoucích účinků jako je žaludeční nevolnost a zácpa, které jsou častější při příjmu elementárního železa. Pro vstřebávání železa je důležité kyselé prostředí trávicího traktu.

Floradix doporučujeme ženám v období menstruace a pro těhotné a kojící ženy. Je vhodný pro děti v období růstu, pro dospívající, pro starší lidi a rekonvalescenty. Pro vegetariány, kteří odmítají maso jako nejdůležitější přirozený zdroj železa, jsou přípravky doplňující železo prakticky jediným zdrojem této nepostradatelné látky.

 

Dávkování

Dospělí a děti od 12 let užívají 2x denně 10 ml, děti 6–11 let užívají 1x denně 10 ml. Dětem od 3 do 6 let se podává 1x denně 5 ml.

Přípravek užívejte cca 30 minut před snídaní a před večeří. Časový odstup 30 minut od jídla je důležitý z hlediska vstřebatelnosti železa, protože některé složky (např. káva nebo čaj) mohou zabraňovat vstřebávání železa.

Složení

Vodné extrakty (54%): z kořene mrkve, listu kopřivy, listu špenátu, kořene pýru plazivého, plodu fenyklu, mořské hnědé řasy, květu ibišku; ovocné džusy (29,4%): z hrušky, hroznového vína, černého rybízu, ostružiny, višně, pomeranče, řepy (Beta vulgaris), citronu, svatojánského chleba, jablka; vodný extrakt z kvasnic (Saccharomyces cerevisce); med; extrakt z růže šípkové (obsahuje 4% vitaminu C); železo II (glukonát železnatý); extrakt z pšeničných klíčků; vitamín C (kyselina askorbová); vitamín B1; vitamín B2; vitamín B6; vitamín B12.

Neobsahuje alkohol, konzervační látky, barviva ani syntetické přídatné látky. Neobsahuje laktózu.

 

Upozornění

Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí!

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.