Generica Vitamin K2 30 kapslí

Doplněk stravy

Značka: GENERICA
Doplněk stravy s obsahem vitaminu K2.
Skladem na e-shopu
199

Cena za 100 g: 2 211 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu

50096150

Charakteristika:

Růst a mineralizace (ukládaní minerálních látek do kostí) kostí jsou u lidí nejintenzivnější v období dětství a dospívaní. Maximální množství kostní hmoty je dosaženo kolem třiceti let věku, pak již množství kostní hmoty klesá. U žen úbytek kostní hmoty urychlují hormonální změny, ke kterým dochází před menopauzou a během ní. Z toho důvodu je v každém věku velmi důležitá správná výživa s dostatkem bílkovin, minerálních látek a vitamínů. Důležitý je také každodenní pohyb, vyhýbaní se kouření a pití sladkých sycených nápojů a alkoholu, což výrazně škodí kostní hmotě.

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (European Food Safety Authority, EFSA) potvrdil, že vitamin K přispívá k udržení normálního stavu kostí.

Vitamin K je ve skutečnosti skupinou vitaminů rozpustných v tucích. Nejdůležitějšími jsou vitamíny K1 a K2. Vitamin K1 (fylochinon) je v zelené listové zelenině, ale špatně se vstřebává, má krátkou biologickou dostupnost a převážně zůstává v játrech. Vitamin K2 (menachinon) vytváří ve zdravém střevním prostředí bakterie, ale většina odchází stolicí. Z potravin je nejbohatším zdrojem vitaminu K2 tradiční japonské jídlo natto vyrobené z fermentovaných vařených sójových bobů. Vitamin K2 je málo přítomen v jídle typickém pro západní společnost. Přípravek Vitamin K2 cps. obsahuje přirozenou formu vitaminu K2, tzv. izomer MK-7, který se získává patentovaným biofermentačním procesem. Tato forma má lepší biologickou dostupnost a v krevním séru zůstává déle ve srovnaní s jinými formami vitaminu K. Pro dosažení maximálního účinku v těle je MK-7 optimálním zdrojem vitaminu K2.

Vitamin K přispívá k mineralizaci kostí, proto je potřebný pro tvorbu a udrženi normální struktury kostí. Syntéza kostních proteinů, z nichž je nejhojněji zastoupen osteokalcin, je závislá na vitaminu K. Osteokalcin má důležitou roli v kontrole mineralizace tkáně a přestavby kostí.

OBSAH ÚČINNÉ LÁTKY:

Účinná látka

1 kapsle

% RHP*

2 kapsle

% RHP*

Vitamin K2 (MK-7)

60,0 μg

80 %

120,0 μg

160 %

*RHP = referenční hodnota příjmu

Složení:

plnidlo: mikrokrystalická celulóza; želírující látka: želatina; menachinon-7, protispékavé látky: stearan hořečnatý, koloidní oxid křemičitý; barvivo: oxid titaničitý.

Doporučené dávkování:

1 kapsli 1 až 2x denně, zapít vodou. Pro děti, těhotné a kojící ženy 1 kapsli denně, zapít vodou.

Upozornění:

Poraďte se se svým lékařem před použitím, pokud užíváte léky na ředění krve. Doplňky stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit. Není vhodný pro děti do 3 let. Přípravek se musí uskladňovat mimo dosah malých dětí, při pokojové teplotě na suchém a tmavém místě. Přípravek neužívejte po datu minimální trvanlivosti vyznačeném na obalu! Pestrá, vyvážena strava a zdravý životní styl jsou důležité faktory Vašeho zdraví.

Obsah: 30 kapslí


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.