Vitamín K (14)

Řadit
Filtry výpisu
Generica Vitamin K2 90 kapslí

90 kapslí

Doplněk stravy

Kapsle s obsahem vitaminu K2 ve formě izomeru MK-7 s vyšší biologickou dostupností, který je důležitý pro zdravé kosti.

Terranova Vitamin K2 100 mcg komplex 50 kapslí

50 kapslí

Doplněk stravy

Kapsle s obsahem přírodní formy vitaminu K2 z cizrny obohacené o výtažky z kapusty, špenátu, koriandru a petržele.

479 Kč
Dočasně nedostupné
Vitamin K2 100 kapslí

Doplněk stravy

Vitamín K2 je důležitý pro dlouhodobé zdraví kostí a zubů. K2 je potřebný pro navázání vápníku a dalších minerálů pro posílení kostí.

379 Kč
Dočasně nedostupné
Vitamín K

Vitamín K

Vitamin K patří mezi vitaminy rozpustné v tucích. Je důležitou součástí procesu srážlivosti krve (hemokoagulace). Dále vitamin K přispívá k mineralizaci kostí, proto je potřebný pro tvorbu a udržení normální struktury kostí. K hlavním zdrojům tohoto vitaminu patří zelené rostliny a řasy (zejména špenát, brokolice a luštěniny), dále játra, vejce, mléko a maso.

Vitamin K je rovněž produkován střevní mikrobiotou. Přechodný nedostatek vitaminu K může nastat u novorozenců, pokud nedochází k dostatečně rychlému rozvoji střevní mikrobioty. Nedostatek vitaminu K se u novorozenců projevuje krvácením do sliznic a orgánů, u dospělých krvácením z nosu, v urogenitálním a gastrointestinálním traktu, ve svalech a podkoží. Vitamin K se podává novorozencům preventivně od narození až do šestého měsíce věku. Vitamin K najdeme buď jako jednosložkový preparát (Generica), nebo jako součást přípravků určených k udržení zdravých kostí, zpravidla společně s vitaminem D (Ekomedica).