Vitamín K (9)

Řadit
Filtry výpisu
Bellasin effect 90 tobolek

90 tobolek

Doplněk stravy

Bellasin effect s inovovaným složením a vyšším obsahem zeleného čaje a guarany pro kontrolu tělesné hmotnosti u žen po čtyřicítce. S vitaminy D a K pro zdravé kosti.

Akce -200Kč
Vitamin D3 + K2 Pharmalife kapky 30 ml

kapky 30 ml

Doplněk stravy

Přípravek Pharmalife Vitamin D3 + K2 jsou kapky s obsahem vitaminů K2 a D3, které příznivě ovlivňují stav Vašich kostí. Vitamin D je navíc důležitý pro zdravý imunitní systém.  

Akce -8%
Vitamin D3 + K2 pro děti Pharmalife kapky 30 ml

kapky 30 ml

Doplněk stravy

Přípravek Pharmalife Fitobimbi D3 + K2 pro děti jsou kapky s obsahem vitaminů K2 a D3, které příznivě ovlivňují stav kostí Vašich dětí. Vitamin D je navíc důležitý pro zdravý imunitní systém. 

Akce -7%
Vitamín K

Vitamín K

Vitamin K patří mezi vitaminy rozpustné v tucích. Je důležitou součástí procesu srážlivosti krve (hemokoagulace). Dále vitamin K přispívá k mineralizaci kostí, proto je potřebný pro tvorbu a udržení normální struktury kostí. K hlavním zdrojům tohoto vitaminu patří zelené rostliny a řasy (zejména špenát, brokolice a luštěniny), dále játra, vejce, mléko a maso.

Vitamin K je rovněž produkován střevní mikrobiotou. Přechodný nedostatek vitaminu K může nastat u novorozenců, pokud nedochází k dostatečně rychlému rozvoji střevní mikrobioty. Nedostatek vitaminu K se u novorozenců projevuje krvácením do sliznic a orgánů, u dospělých krvácením z nosu, v urogenitálním a gastrointestinálním traktu, ve svalech a podkoží. Vitamin K se podává novorozencům preventivně od narození až do šestého měsíce věku. Vitamin K najdeme buď jako jednosložkový preparát (Generica), nebo jako součást přípravků určených k udržení zdravých kostí, zpravidla společně s vitaminem D (Ekomedica).