Konopná semínka

  (6)
Seřadit podle
 • 5.0
  (6)
  Dodají tělu esenciální omega-3 a omega-6 mastné kyseliny a celou řadu vitamínů a minerálů.
 • 5.0
  (2)
  Vyznačují se jemnou chutí, obsahují esenciální aminokyseliny a další živiny.
 • Semínka s příjemnou oříškovou chutí z vybraných odrůd konopí bez obsahu THC.
  Konopná semínka

  Konopná semínka

  Co jsou konopná semínka?  

  Konopná semínka jsou velmi drobná, mají světle béžovou až tmavě hnědou barvu. Používají se k dochucení pokrmů, lisuje se z nich olej a díky vysokému obsahu bílkovin se z nich mele protein. Proto jsou také velmi vhodné pro vegany a vegetariány, kteří potřebují doplnit živiny. Prodávají se v loupané i neloupané verzi. Loupaná semínka obsahují obvykle méně živin než ta se slupkou, protože některé látky najdeme pouze ve slupce. Podporují imunitu, zvyšují energii a přinášejí dobrou náladu. Navzdory tomu, že je lidé označují za semena, jsou to ve skutečnosti oříšky. Psychotropní látka THC se nachází pouze na konopném listě a květu, nikoli na semínkách.

  Co obsahují konopná semínka?  

  Semínka obsahují vysokou koncentraci prospěšných esenciálních mastných kyselin, které si tělo neumí samo vyrobit. Dále v nich najdete bílkoviny, vlákninu, vitaminy (A, B1, B2, D, E) a minerály (vápník a železo). Ozvláštněte váš běžný jídelníček a zařaďte do něj právě konopné semínko. Poskytne vám plnohodnotné živiny a pomůže i při redukční dietě. Extrahovaný konopný protein je navíc snadno stravitelný, proto jej mohou užívat i profesionální sportovci.

  Konopná semínka a těhotenství  

  Konopná semínka si můžete dopřát i v těhotenství. Díky vysokému obsahu makroživin, vitaminů a minerálů prospívají jak matce, tak dítěti. Dodávají energii a skvěle zasytí, proto už vás nebude tak moc honit mlsná. Přidejte si je do jogurtu, kaše nebo oblíbeného smoothie či polévky. Hodí se do teplé i studené kuchyně. Doporučujeme užívat 1-2 polévkové lžíce denně.