Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Bolest v krku a nejistota pacientky v užívání předepsaných antibiotik

    Dotaz z 13. 3. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, doktorka mi předepsala azitrox preventivně ale já kvůli své nízké imunitě nechci brát atb preventivně. Už několik dní mám bolesti v krku a knedlík a těžko se mi mluví a za mandlemi mi pořád vychází žluté hrudky hlenů. Je dobré na to užívat nějaký sirup nebo eromed ? Děkuji
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    v případě, že nesouhlasíte s léčbou, kterou Vám lékařka naordinovala, je vhodné se s ní o tom poradit. Protože lékařka bude v domnění, že užíváte antibiotika. Jelikož já neznám Váš celkový zdravotní stav, nemohu z mé pozice měnit doporučenou léčbu. Od bolesti v krku samozřejmě lze užívat pastilky nebo sprej od bolesti (například Strepfen) a trpíte-li na vlhký kašel, je vhodné užívání přípravku na odkašlávání. Dodám ještě, že je vhodné dbát zvýšeného pitného režimu a přísunu vitamínů (ideálně z ovoce a zeleniny, případně doplňky stravy jako jsou vitamín C ve vyšší dávce, zinek a vitamín D).

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně