Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • Možné spojení loupání nehtů a odírání rtů s nedostatkem vitamínů nebo minerálů

    Dotaz z 30. 10. 20261 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobry den, uzivam lek Xigduo, Betaloc, Sorvastu a Yollie a zacali se mi loupat, trepit a lamat nehty a odira se mi horni ret jako pri ryme. Nemuze to naznacivat neceho nedostatek? A ceho?
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý den,

    u vámi užívaných léků se obvykle doporučuje doplňovat vitamíny a minerály, které se mohou skrz léčbu hůře vstřebávat, nebo se vyčerpává jejich zásoba v organizmu kvůli léčbě rychleji:

    • Xigduo (dapagliflozin, metformin): magnézium bisglycinát, vitamin B12
    • Betaloc Zok (metoprolol): magnézium (bisglycinát)
    • Sorvasta (rosuvastatin): koenzym Q10, magnézium, omega-3 nenasycené mastné kyseliny
    • Yollie (drospirenon, ethinylestradiol): vitamin C, vitamin B9 (kys. listová), selén-zinek, magnézium

    Se stavem vlasů, nehtů a pokožky souvisí hladiny biotinu, zinku, selenu, omega-3, vitamínu D3 a C v organizmu. Vhodné jsou tak kombinované přípravky určené na posílení vlasů a pokožky, doplněné o omega-3 (alespoň 500 mg DHA a EPA denně), koenzym Q10 (100-150 mg denně) a magnézium (organické formy jako laktát, citrát, orotát, bisglycinát- 100-200 mg denně).

    S pozdravem a přáním hezkého dne Sabina Lazorová

    Nejnovější otázky v poradně