Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Nadbytek železa

    Dotaz z 3. 7. 2018 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, byl mi zjištěn nadbytek železa v krvi. Jsem 10 měsíců po porodu, kdy jsem naopak měla nedostatek železa a cca do 3 měsíců po porodu jsem brala železo v tabletách. Je možné, že je hladina stále zvýšená díky tomu? Nyní jsem delší dobu užívala magnesium v tabletách. Prosím o radu, jak stravou snížit hladinu železa v krvi. Za 3 měsíce mám jít opět na kontrolu. Děkuji.
    Dobrý den, ano, zřejmě kvůli užívání železa po porodu máte momentálně vyšší hladinu. Po vysazení by se stav měl upravit. Riziko vzniku zdravotních problémů minimalizovat dodržováním těchto zásad:Snížit příjem potravin bohatých na železo, jako je například červené maso,darovat krev, nekonzumovat vitamín C s potravinami bohatými na železo (vitamín C totiž zvyšuje vstřebávání železa z trávicího traktu). Loučí se Daniela

    Podobné dotazy

    • Nadbytek železa

      Dobrý den,jsem 3 měsíce po porodu a v tehotenstvi jsem brala maltofer,kvůli snizenemu zelezu. Po porodu jsem chvíli brala vítamin zelezo s C a plus ve stravě mandle,salat,tuňák,zelený ječmen. Nechala...

    • Nadbytek železa v tele

      Dobry den,doporucil byste nejaky produkt pri nadbytku zeleza v krvi?pokud existuje neco cim snizit zelezo (mimo konzumaci cerveneho masa-jsem vegetarian),caj?dekuji,Hubnikova Ivana

    • Nadbytek Železa

      Dobrý den, od ledna do začátku března jsem užíval doplňky stravy obsahující železo (jsem vegetarian), v tomto období jsem přijímal kolem 30mg železa denně a začali si u mě projevovat problémy s trávicí...

    • Velmi zvýšené množství železa v krvi

      Dobrý den, dnes mi paní doktorka volala výsledky odběru krve a sdělila mi, že mám v těle velké množství železa. Prosím je nějaká možnost, jak snížit hladinu železa v krvi? Děkuji Vám

    • Zvýšenéželezo v krvi u dítěte

      Dobrý den, dceři 6let začli vypadávat vlásky, z odběru krve jsme zjistily že má zvýšené železo v krvi. Nevíte co by mohlo být příčinou zvýšení?

    • Železo v krvi, kolik má být?

      Dobry den, jaka je idealni hodnota zeleza v krvi a co kdyz je nizka? Dekuji

    • Štítná žláza a jídelníček, co jíst při snížené funkci?

      Dobry den, muzete mi poradit jidelnicek pri snizene funkci stitne zlazy? Dekuji

    • Strava při hypofunkci štítné žlázy?

      Dobrý den, co jíst při snížené funkci štítné žlázy a čemu se raději vyhnout? Díky.

    • Špatné užívání doplňků stravy s obsahem železa

      Bohužel jsem špatně užívala Femibion 1, většinou na lačno. Trpím IBS, tedy jsem zhoršené zažívání spojovala s ním, pak jsem dva dny užívala navíc Schindeleho minerály, po užívání jsem začala trpět na...

    Nejnovější otázky v poradně