Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • Ztuhlost svalů v těle,

    Dotaz z 22. 6. 20221 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Prosím něco na ztuhlost svalů v těle, na Milgamu a Mydocalm mám alergické reakce, hořčík beru 375 mg denně. Snažím se cvičit, ale úleva je velmi krátkodobá. Beru Tenaxum, Lusopres , Oxazepam, Detralex a Symbicort. Mohl by křeče způsobovat některý z těchto léků? Dále zinek a céčko. DĚKUJI.
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

     

    Pěkný den,

    mimo množství hořčíku je třeba rozlišovat i jeho formu. Jednotlivým hořečnatým solím a jejich vstřebatelnosti jsem se věnovala v dřívější odpovědi, na kterou přikládám odkaz (hořčík 1, hořčík 2). Mimoto i lék Tenaxum může způsobovat svalové křeče, proto doporučuji tuto medikaci konzultovat s ošetřujícím lékařem.

    Přeji brzký ústup potíží.

    S pozdravem Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně