PharmDr. Radka Procházková

PharmDr. Radka Procházková

63 článků
V praxi se pohybuji od roku 2015, kdy jsem zakončila studium a nastoupila do lékárny. Během práce jsem absolvovala garantovaný kurz České lékárnické komory „Odvykání kouření v lékárnách“. Konzultacím v oblasti odvykání kouření se aktivně věnuji na své kmenové lékárně ve Vysokém Mýtě, kam za mnou pacienti dochází. Od roku 2018 jsem rozšířila svoji činnost o poradenství v on-line poradně Dr. Max. Zde se věnuji jak tématice odvykání kouření, tak všeobecnému poradenství. Jsem též zdravotníkem zotavovacích akcí RESYS, věnuji se i problematice veterinární farmacie. V roce 2020 jsem úspěšně složila atestační zkoušku z všeobecného lékárenství. Jelikož mým životem není jen práce, hlavu si provětrávám na své motorce Kawasaki Ninja ZX-6R, na procházkách s mojí jorkšírkou Enny, plaváním a běháním.
 • Lehká mozková dysfunkce – příznaky a léčba LMD u dětí

  Lehká mozková dysfunkce ovlivňuje až 20 % dětí a projevuje se poruchami učení, pozornosti, hyperaktivitou a dalšími souvisejícími problémy. Dohromady mají společného jmenovatele, a sice oslabené funkce centrální nervové soustavy dítěte. Lze tyto poruchy léčit a jak s dítětem s LMD v rodině pracovat, aby dobře fungovalo mezi svými vrstevníky? Porobnosti najdete v našem článku.
  Lehká mozková dysfunkce – příznaky a léčba LMD u dětí
 • Premenstruační syndrom – příznaky a léčba PMS

  Premenstruační syndrom, známý pod zkratkou PMS, je nepříjemnou součástí ženského menstruačního cyklu. I když je považován za běžný jev, ženám přináší řadu omezujících fyzických i psychických obtíží. Proč se PMS objevuje, v jakém věku a existuje pomoc, jak si od potíží před nástupem menstruace ulevit?
  Premenstruační syndrom – příznaky a léčba PMS
 • Záněty vaječníků – příčiny a léčba

  Zánět vaječníků je vážné infekční onemocnění, které ohrožuje zdraví ženského reprodukčního systému. Mívá různé příčiny a projevy, v některých případech může vést i k neplodnosti. Co na zánět vaječníku upozorní i jak se léčí, vám vysvětlíme v našem článku.
  Záněty vaječníků – příčiny a léčba
 • Růstový spurt – kdy se objevuje?

  Myslíte si, že vaše dítě znáte, přesně víte, co potřebuje a jaký má režim. Najednou ale nastane změna, miminko by přes den neustále jedlo, v noci se budí hlady a u krmení bývá nespokojené. Nezlobte se na něj, může se jednat o růstový spurt.
  Růstový spurt – kdy se objevuje?
 • Kontrakce – jak je poznat?

  Většina prvorodiček se obává, že nerozezná pravé kontrakce od poslíčků. Každá žena sice vnímá kontrakce trochu jinak, ale obecně lze tvrdit, že začínají jako křečovité bolesti dělohy. Jak rozpoznat skutečné kontrakce od poslíčků, kdy je ta správná doba odjezdu do porodnice a další podrobnosti, se dočtete v následujícím článku.
  Kontrakce – jak je poznat?
 • Bolest v podbřišku – nejčastější příčiny a léčba

  Bolest v podbřišku může signalizovat mnoho různých zdravotních problémů. Trápí většinou ženy, ale objevit se může i u mužů. Důležité je určit, kde přesně vás bolí a jaké jsou další příznaky pojící se s bolestí. Více se o bolesti v podbřišku, jejích příčinách a léčbě dočtete v následujícím článku.
  Bolest v podbřišku – nejčastější příčiny a léčba
 • Výživa dětí – probiotika, vláknina a trávicí potíže

  Správná výživa hraje zásadní roli ve vývoji, růstu a zdraví dítěte. Jak by v prvních letech života měl vypadat jídelníček, aby vaše děťátko rostlo jako z vody a dělalo vám jen samou radost? Přečtěte si náš článek a dozvíte se, jaká jsou základní pravidla zdravé výživy u kojenců a batolat, proč jsou důležitá probiotika nebo vláknina nebo jak souvisí výživa s nejběžnějšími trávicími...
  Výživa dětí – probiotika, vláknina a trávicí potíže
 • Poporodní deprese – příznaky a léčba

  Narození miminka je ve většině případů radostnou událostí v životě každého člověka. Příchod potomka přináší velkou životní změnu, která zásadním způsobem mění život každého z rodičů. Někdy se ale mohou pocity absolutního štěstí změnit ve stavy smutku, beznaděje a neutichajícího pláče. Co je to poporodní deprese, jak dlouho trvá a jak se léčí, vám přiblížíme v následujícím článku.
  Poporodní deprese – příznaky a léčba