PharmDr. Radka Procházková

PharmDr. Radka Procházková

9 článků
V praxi se pohybuji od roku 2015, kdy jsem zakončila studium a nastoupila do lékárny. Během práce jsem absolvovala garantovaný kurz České lékárnické komory „Odvykání kouření v lékárnách“. Konzultacím v oblasti odvykání kouření se aktivně věnuji na své kmenové lékárně ve Vysokém Mýtě, kam za mnou pacienti dochází. Od roku 2018 jsem rozšířila svoji činnost o poradenství v on-line poradně Dr.Max. Zde se věnuji jak tématice odvykání kouření, tak všeobecnému poradenství. Jsem též zdravotníkem zotavovacích akcí RESYS, věnuji se i problematice veterinární farmacie. V roce 2020 jsem úspěšně složila atestační zkoušku z všeobecného lékárenství. Jelikož mým životem není jen práce, hlavu si provětrávám na své motorce Kawasaki Ninja ZX-6R, na procházkách s mojí jorkšírkou Enny, plaváním a běháním.
 • Parkinsonova choroba – příznaky a léčba

  Parkinsonova choroba se bohužel nedá léčit nikde ve světě. Postihuje nejenom starší ročníky, ale také osoby v produktivním věku. Nemocní zpočátku ani nevědí, že jsou nemocní, a nepřikládají zvláštní pozornost rychle nastupujícím příznakům. Jak Parkinsonova choroba začíná, jaké má fáze a jak probíhá léčba?
  Parkinsonova choroba – příznaky a léčba
 • Příznaky těhotenství a kdy si udělat těhotenský test?

  I když lze těhotenství zjistit domácím testem, existuje několik prvotních známek gravidity, které mohou odhalit přítomnost počínajícího života. V prvních dnech mohou být příznaky těhotenství shodné s těmi, které předcházejí blížící se menstruaci. Jak tedy poznat počínající těhotenství ještě před provedením těhotenského testu a návštěvou lékaře?
  Příznaky těhotenství a kdy si udělat těhotenský test?
 • Spalničky – příznaky a léčba

  Spalničky patří mezi infekční onemocnění, které je vysoce nakažlivé. Vyskytuje se celosvětově a je významným zdravotnickým problémem. Po prodělaném onemocnění nebo očkování však zůstává celoživotní imunita. Jaké příznaky na spalničky upozorní, jak se spalničky léčí a kdy se provádí očkování?
  Spalničky – příznaky a léčba
 • Trombóza – příznaky a léčba

  Trombóza je onemocnění, s nímž si není radno zahrávat. Postihuje především dolní končetiny. V závažnějších případech vede až k plicní embolii, která může mít fatální následky. V našem článku vysvětlíme, jak trombózu rozpoznat, jak se léčí a jak jí předcházet.
  Trombóza – příznaky a léčba
 • Roupi – příznaky a léčba

  Onemocnění roupy je nepříjemné, ale v naprosté většině případů není nebezpečné. Řadí se mezi jedno z nejčastějších parazitárních onemocnění. Postihuje pouze lidi, převážně děti. Jak poznáte, že má dítě roupy? A jak se roupů zbavit?  Dočtete se v tomto článku.
  Roupi – příznaky a léčba
 • Záškrt – příznaky, léčba a očkování

  Záškrt je známý od starověku a před zavedením očkování a existencí antibiotik patřil k hlavním příčinám dětské nemocnosti a úmrtnosti. Po zavedení očkování se na celém světě podařilo významně snížit počty případů, přesto se záškrt v některých zemích světa stále vyskytuje. Jak se záškrt přenáší a představuje v současnosti pro očkovaného riziko při cestování?
  Záškrt – příznaky, léčba a očkování
 • Potničky – příznaky, prevence a léčba

  Potničky jsou označením pro vyrážku z tepla. Jedná se o zdravotní problém, který není nijak životu nebezpečný, ale dokáže pěkně potrápit. Potničky se objevují převážně u dětí, výjimečně i u dospělých. Jak potničky vypadají, s čím se dají splést, jak se léčí a jak zabránit jejich výskytu?
  Potničky – příznaky, prevence a léčba
 • Tasemnice – příznaky a léčba

  Tasemnice je parazit vyvolávající střevní onemocnění, které se odborně nazývá tenióza. Nejdříve se usadí v organismu mezihostitele a následně parazituje ve střevech konečného hostitele. I když jsou tasemnice hrozbou hlavně v rozvojových zemích, může se člověk nakazit i na našem území. Jakým způsobem může k nákaze dojít?
  Tasemnice – příznaky a léčba