
3M Spofaplast 607 Náplasti první pomoci mix
20 ks
Zdravotnické prostředky
- Něco navíc
Najdete ji prakticky v každé domácnosti. Bohužel mnohdy s vybavením, které není kompletní nebo jehož použitelnosti už dávno vypršela. Přitom dobře vybavená lékárnička vám může často pomoci efektivně reagovat nejen na na běžná zranění, ale i mimořádné události, které se navíc mohou přihodit mimo ordinační hodiny vašeho ošetřujícího lékaře.
Domácí lékárnička by měla obsahovat přípravky, které jsou určeny k ošetření běžných zdravotních problémů členů rodiny, jakými jsou například zvýšená teplota/horečka, průjem, zácpa, kašel, rýma či drobná poranění (odřeniny, pořezání, tříska, opaření). Vyplatí se mít také pomůcky v případě dalších nepříjemností, jaké představuje například přisáté klíště či alergická reakce po bodnutí hmyzem.
Až budete mít potřebné věci pohromadě, popřemýšlejte, kam lékárničku umístit. Nejvhodnějším místem pro domácí lékárničku je místo mimo dosah dětských ručiček. Léky mají pro děti často atraktivní vzhled a mohlo by dojít k nechtěnému spolknutí. Dojde-li k spolknutí léků, volejte okamžitě svému dětskému lékaři.
Před použitím jakéhokoliv přípravku se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Přípravek, který jste použili na podobný problém u dospělého člena rodiny, nemusí být vhodný pro dítě. Jestli jste již přípravek dítěti podávali, nezapomeňte v příbalovém letáku překontrolovat dávku podle aktuální hmotnosti dítěte. Při uchovávání léků v domácím prostředí je potřebné sledovat dobu použitelnosti, dodržovat podmínky pro uchovávání a dobu použitelnosti po otevření přípravku.
20 ks
Zdravotnické prostředky
čelní teploměr 1 ks
Zdravotnické prostředky
1 ks
Zdravotnické prostředky
1 ks
Zdravotnické prostředky
Dětská pokožka je specifická - je tenčí než dospělá, vlastní ochranné mechanismy pokožky ještě nejsou zralé a pokožka je více propustná vůči UV záření než pokožka dospělých.
V průměru kolem šestého měsíce věku dítěte se obvykle objeví první zoubek. Nic netušící maminky může překvapit zvýšená teplota a slinění, které provází jeho prořezávání. U některých dětí není výjimkou průjem. Děťátko může být neklidné, špatně spí, může se snažit dávat si prsty do pusy a kousat do tvrdých předmětů. Prořezávající zoubek pak maminka pozná podle zarudlého zduření dásně.
Jedna z prvních věcí, které každá maminka udělá po narození miminka, je, že si ho pořádně prohlédne. Podoba děťátka s maminkou nebo tatínkem byla možná zřejmá již v bříšku z ultrazvuku. V tomto případě je lepší potlačit představy, a předejít tak případnému zklamání. Vzhled miminka po narození je ovlivněn nejenom tím, co mu dáváte do vínku vy jako rodiče, ale i jeho dlouhým pobytem v plodové vodě a...