Jak na větší rty bez výplně? Vsaďte na konturku a lesk na rty

24. 10. 2023 · 6 minut čtení

Toužíte po větších rtech, ale nechcete podstoupit výplně? Existuje několik triků, které vám umožní dosáhnout většího objemu i přirozeně. V tomto článku se zaměříme na dva hlavní nástroje – konturku a lesk na rty. Pojďme si tedy ukázat, jak můžete opticky zvětšit své rty a dosáhnout přirozeného efektu, který budete milovat.

Simona Nosálová
Simona Nosálová
Jak na větší rty bez výplně? Vsaďte na konturku a lesk na rty

Kouzlení s pomocí konturovací tužky a lesku na rty

Rty jsou jedním z hlavních prvků naší tváře, který poutá pozornost. Plné a šťavnaté rty jsou mnohými ženami považovány za symbol krásy. Pokud se ptáte, jak na větší rty bez invazivních zákroků, odpověď je jednoduchá – s pomocí konturky a lesku na rty vytvoříte optický klam, který zvýrazní a dodá objem. Jak na to?

Jak si opticky zvětšit rty pomocí konturky?

Konturovací tužka na rty je skvělým nástrojem pro vytvoření dojmu větších rtů. Zde je několik kroků, jak konturku správně aplikovat, abyste dosáhli kýženého efektu:

 • Příprava rtů: Nejprve je důležité své rty připravit. Zajistěte, aby byly čisté a hydratované. Exfoliace rtů jemným peelingem může pomoci odstranit odumřelé buňky a zlepšit přilnavost konturky.
 • Zvolte vhodnou barvu: Vyberte konturku, která je i o několik odstínů tmavší než váš přirozený tón rtů. Tím vytvoříte kontrast a opticky zvýrazníte jejich tvar.
Jak na větší rty bez výplně? Vsaďte na konturku a lesk na rty
Pomocí konturovací tužky a lesku na rty vytvoříte optický klam, který zvýrazní a dodá objem.
 • Zvýraznění obrysů: Začněte kreslit konturu kolem svých rtů. Můžete začít od středu horního rtu a pokračovat směrem ke koutkům a poté přejít na dolní ret. Ujistěte se, že linka je pevná a hladká.
 • Roztírání konturky: Po nakreslení kontury jemně rozetřete linku prstem nebo speciálním štětečkem na konturku. Tím se dosáhne přirozenějšího vzhledu. Na závěr naneste lesk na rty.

Věděli jste, že? Existují speciální cviky, které posilují svaly v oblasti rtů. Jedním z takových cviků je cvičení s balonkem. Jednoduše foukněte do malého balónku několikrát denně. Tento cvik posílí svaly rtů, které mohou vypadat opticky větší.

Jak vybrat správný lesk na rty?

Kromě konturky je správný lesk na rty klíčovým prvkem pro větší a šťavnatější rty. Zde je několik tipů, jak vybrat ten správný.

 • Průhledný lesk: Průhledný lesk na rty je vždy dobrou volbou. Bezbarvý lesk můžete používat samostatně, ale také jej můžete nanést na konturku či rtěnku.
 • Lesk na zvětšení rtů: Některé lesky jsou speciálně navrženy tak, aby zdůraznily objem rtů.
 • Barevný lesk: Pokud dáváte přednost leskům, které dodají vašim rtům lehký barevný nádech, určitě sáhněte po barevném lesku na rty. Odstín však vybírejte podle odstínu konturky.

Vysoce hydratační lesk na rty Diamond Plumper Champagne od Physicians Formula působí zároveň jako sérum ke zvětšení objemu rtů. Obsahuje niacinamid, kyselinou hyaluronovou a kofein. Zvýrazňuje rty, které vypadají mnohem plnější. Zvláčňující avokádový olej a bambucké máslo se postarají o pružnou pokožku. Pravý diamantový prach dodá třpytivý efekt.

Větší rty bez výplně nemusí být pouze snem. S pomocí konturky a lesku je opticky zvětšíte a dodáte jim plnost a šťavnatost. Můžete vyzkoušet také cvičení a důležitá je i každodenní péče a hydratace rtů. Pokud si nebudete vědět rady, dermoporadkyně v lékárnách Dr. Max vám velmi rády poradí a pomohou s výběrem vhodného produktu.

Pokud si nebudete vědět rady, dermoporadkyně v lékárnách Dr. Max vám velmi rády poradí a pomohou s výběrem vhodného produktu.

Články k tématu Jak na větší rty bez výplně? Vsaďte na konturku a lesk na rty

 • 5 mýtů o opalování. Nevěřte jim!

  5 mýtů o opalování. Nevěřte jim!

  · 2 minuty čtení
  Ačkoliv zásady správného opalování většinou známe, stále mezi námi kolují mýty, kterým mnoho z nás věří a nechce od nich upustit. Dnes se tedy společně podíváme na 5 nejčastějších a vysvětlíme si, proč se na ně nespoléhat.   
 • Suché a zničené vlasy po létě dovedou potrápit. I když se během letních měsíců snažíme naše kadeře před sluníčkem, mořskou solí a chlorovanou vodou chránit pomocí vyčesaného drdolu nebo klobouku, poškození se bohužel nevyhneme. Jak tedy hřívě po létě navrátit ztracený lesk a vrátit ji zpět do formy?
 • Intimní hygiena je i na dovolené velmi důležitá. Když se objeví problémy v této oblasti, dovedou pokazit celou dovolenou. Jaké přípravky a věci zabalit s sebou do kufru? A jak se starat o svůj klín během léta?
O autorovi
Simona Nosálová
Simona Nosálová
Pracuji jako šéfredaktorka pro lifestylový magazín pro ženy. Mezi mé koníčky patří zvířata, zdravý životní styl, kosmetika a líčení. A právě proto se velmi ráda ve svých článcích zaměřuji na témata zahrnující péči o pleť a tělo, dermokosmetiku a dekorativní kosmetiku. Věřím totiž, že vnitřní zdraví a krása úzce souvisí s krásou vnější.
Číst více od autora
O autorovi
Simona Nosálová
Simona Nosálová
Pracuji jako šéfredaktorka pro lifestylový magazín pro ženy. Mezi mé koníčky patří zvířata, zdravý životní styl, kosmetika a líčení. A právě proto se velmi ráda ve svých článcích zaměřuji na...
Číst více od autora