Test produktů na problematickou pleť: Které se osvědčily?

7. 6. 2023 · 8 minut čtení

Sklony k akné, pupínky či černé tečky. Ti šťastnější z nás si tohle nepříjemné období odbyli v pubertě a v dospělosti mají normální pokožku. To však není můj případ. Zjistěte, jaké přípravky na problematickou pleť jsem si oblíbila.

Simona Nosálová
Simona Nosálová
Test produktů na problematickou pleť: Které se osvědčily?

Můj marný boj s pupínky

Dříve jsem si myslela, že se problematická pleť týká jenom dívek v pubertě. Proto jsem byla ráda, že se bez nich mé dospívání obešlo.

To se bohužel změnilo úderem 20. narozenin. A dá se říct, že s problematickou pletí bojuji doteď. Když se můj obličej proměnil téměř ze dne na den, myslela jsem si, že je to pouze dočasné. To jsem se ale pěkně spletla. Z chvilkové nepříjemnosti se stal téměř marný boj.

Testuji produkty na problematickou pleť: Co mi nejvíce pomohlo?
Testovala jsem produkty z řady Hyséac. Jak jsem s nimi byla spokojená?

Bohužel, čím víc jsem se snažila uhrů zbavit, tím to bylo jen horší. Moje pleť byla vysušená a podrážděná.

V tu chvíli jsem si řekla dost a se svým problémem se svěřila odbornici – dermoporadkyniv dermoporadně lékáren Dr. Max. Tehdy se mi poprvé dostaly do ruky produkty z řady Hyséac od značky Uriage.

A protože vím, že jakákoliv dobrá rada a recenze na produkty na problematickou pleť jsou nad zlato, vyzkoušela jsem některé produkty za vás. A dnes vám přináším recenzi na čtyři produkty z této řady.

Čisticí krém na vysušenou pleť Hyséac Uriage

Do rukou se mi dostaly dva produkty na vysušenou pleť – tento čisticí krém a regenerační krém. Čisticí krém se používá na navlhčený obličej. Pořádně jej musíte napěnit a poté obličej opláchnout. Používala jsem ho vždy večer před spaním na odlíčenou pleť.

Krém zanechal pokožku vláčnou a bez pocitu pnutí. Navíc měl velmi příjemnou krémovou konzistenci a po jeho použití byla má pleť viditelně hydratovaná, jemná a vyživená. 

Regenerační krém pro vysušenou pleť R Hyséac Uriage

Jak jsem psala výše, druhý produkt na vysušenou pleť byl tento regenerační krém, který je možné používat ráno i večer. Jedná se o lehký a nemastný krém, který se do pleti rychle vstřebává a zároveň ji hydratuje, což můžu i potvrdit.

Již po prvním použití mi zmizely vysušené mapy na čele i bradě. Zároveň byla má pleť na dotek mnohem jemnější. Velkým plusem tohoto výrobku je i jeho obal, nebo spíše aplikátor. Není to jako u jiných krému, kdy do nich musíte prstem sáhnout, Hyséac R jde vymáčknout přímo na prst, což ocení všechny ženy s dlouhými nehty.

Adstringentní pleťová voda na mastnou pleť Hyséac Uriage

Ačkoliv je má pleť spíše suchá, během dne se mi mastí v T-zóně. Proto jsem po konzultaci vybrala i dva produkty, které jsou určeny přímo na mastnou pleť. Ty jsem na svou pleť aplikovala každé ráno.

Testuji produkty na problematickou pleť: Co mi nejvíce pomohlo?
Se svým problémem se svěřila odbornici – dermoporadkyni v dermoporadně lékáren Dr. Max. Tehdy se mi poprvé dostaly do ruky produkty z řady Hyséac od značky Uriage.

Pleťovou vodou jsem si obličej pomocí vatového tampónku vyčistila a až poté nanesla krém. Pleťová voda mi obličej dokonale vyčistila. Zároveň jej zmatnila a připravila na další péči.

Tato pleťová voda má stahující účinky a uvolňuje ucpané póry. I když jsem po použití cítila menší pnutí na obličeji, po chvilce to ustálo a já mohla nanést krém.

Komplexní péče na mastnou pleť Hyséac 3-Regul Uriage

Posledním produktem, který jsem testovala, byl tento krém. Na obličej jsem ho nanášela každé ráno po použití pleťové vody. Krém předchází tvorbě pupínků a černých teček. Zároveň reguluje mazotok, což bylo něco, co jsem během dne opravdu potřebovala. A i když jsem krém používala pod make-up, to, co slíbil, to také splnil. 

Byla jsem zvyklá u sebe neustále nosit pudr, abych mohla T-zónu během dne přepudrovat, to ale po nanesení tohoto krému nebylo potřeba. Po celém dnu se má pleť viditelně méně mastila a vypadala stejně, jako když jsem si ráno nanesla make-up. Navíc i tento krém obsahoval praktický aplikátor, tak jako jako Hyséac R.

Jak bych tedy produkty z řady Hyséac od značky Uriage zhodnotila? Pleť je viditelně hydratovaná, zklidněná a čistá, bez černých teček. Velkou výhodou, tedy alespoň pro mě, je i jemná a příjemná vůně všech těchto produktů, která není nijak intenzivní. 

Takže pokud i vy bojujete s problematickou pletí, produkty z řady Hyséac můžu jenom doporučit!

Články k tématu Test produktů na problematickou pleť: Které se osvědčily?

  • Všichni toužíme po svěží bronzové barvě bez spálené pokožky a pigmentových skvrn. Docílit toho nemusí být až tak těžké, stačí dodržovat pár zásad, které si dnes ukážeme.
  • Dekorativní kosmetika je můj koníček. Kdybyste se podívali do mé kosmetické taštičky, na první pohled by vám bylo jasné, že rtěnky, především ty matné, jsou mým číslem jedna. Matné rtěnky jsou na trhu již několik let a oblíbili si je nejenom modelky a make-up artisti. Tento styl líčení si zamilovaly miliony žen po celém světě, a to včetně mě.
  • Toužíte po svěží, zářivé pleti? Pak byste měli znát nejen to, co jí prospívá, ale i věci, které jí škodí. V tomto článku se podíváme na nejčastější chyby v péči o tvář, které často děláte třeba i nevědomky.
O autorovi
Simona Nosálová
Simona Nosálová
Pracuji jako šéfredaktorka pro lifestylový magazín pro ženy. Mezi mé koníčky patří zvířata, zdravý životní styl, kosmetika a líčení. A právě proto se velmi ráda ve svých článcích zaměřuji na témata zahrnující péči o pleť a tělo, dermokosmetiku a dekorativní kosmetiku. Věřím totiž, že vnitřní zdraví a krása úzce souvisí s krásou vnější.
Číst více od autora
O autorovi
Simona Nosálová
Simona Nosálová
Pracuji jako šéfredaktorka pro lifestylový magazín pro ženy. Mezi mé koníčky patří zvířata, zdravý životní styl, kosmetika a líčení. A právě proto se velmi ráda ve svých článcích zaměřuji na...
Číst více od autora