Jablečný ocet

  (8)
Seřadit podle
Kombinace prášku z jablečného octa a chromu.
  Jablečný ocet

  Jablečný ocet

  Jablečný ocet je tradičně velmi ceněn jako pomocník při snižování tělesné hmotnosti, k očistě organismu a k urychlení metabolismu. Využití jablečného octa je ale mnohem širší – od vaření přes vlasovou péči až po úklid.

  Jablečný ocet a jeho využití

  Jablečný ocet využijete samozřejmě nejlépe v kuchyni. Všude tam, kde byste použili běžný lihový kvasný ocet, můžete upotřebit ocet jablečný. Nefiltrovaný a nepasterovaný ocet vyniká příjemnou vůní a chutí po jablcích. Hodí se do salátových zálivek (zařazení salátů s jablečným octem do každodenního jídelníčku vám pomůže i při eliminaci nadbytečných kil) nebo k dochucování pokrmů, použít ho můžete i jako konzervant k nakládání zeleniny. Díky svým antibakteriálním vlastnostem se používá také při úklidu – ideální je třeba k omývání dřevěných prkének. Dá se použít také jako náhrada prášku do myčky nebo k naleštění skla a zrcadel.  V jaké formě užívat jablečný ocet – přírodní nebo tablety

  Pokud se rozhodnete konzumovat jablečný ocet jinak než jako ochucovadlo, konzervant či přírodní čisticí prostředek, pak jsou doporučení následující:

  • Pro užívání je vhodnější nefiltrovaný a nepasterovaný jablečný ocet.
  • Kolik jablečného octa pít? Doporučené dávkování jablečného octa se pohybuje od 1-2 čajových lžiček až po 1-2 polévkové lžíce denně (což odpovídá maximálně 30 ml denně). Začínejte s menší dávkou, kterou můžete podle osobní tolerance zvyšovat.
  • Neředěný jablečný ocet je výrazně kyselý, a ne každý jeho chuť zvládne v neředěné podobě – proto se doporučuje jeho ředění v poměru 1 díl octa, 5 dílů vody nebo jak vám bude vyhovovat. Můžete také osladit lžičkou medu a použít teplou vodu místo studené. Tak získáte chutný nápoj.
  • Kdy pít jablečný ocet? Příznivci jablečného octa doporučují jeho pití ráno na lačno, můžete jej ale užívat i kdykoliv jindy během dne.
  • Pokud vám octová chuť nevyhovuje, a přesto chcete jablečný ocet konzumovat, existuje jablečný ocet v tabletách jako doplněk stravy. Tablety či kapsle s jablečným octem, resp. kyselinou octovou, se užívají zpravidla 1-2 x denně.

  Podrobnější informace o jablečném octu a jeho užívání najdete v obsáhlém článku v naší poradně Dr. Max.

  Jablečný ocet v e-shopu Dr. Max

  K přípravě a dochucování pokrmů vyzkoušejte např. Wolfberry Jablečný ocet BIO 750 mlanebo Allnature Jablečný ocet BIO. Jablečný ocet můžete použít také jako náhradu za mycí prostředek v myčce na nádobí.

  Jablečný ocet tablety – pokud jste se rozhodli užívat jablečný ocet v tabletách, pak můžete vybrat buď jednosložkový doplněk stravy, např. VitaHarmony Jablečný ocet 500 mg, anebo sáhnout po kombinovaném přípravku s optimalizovaným složením pro podporu metabolismu, např. Dr. Max Jablečný ocet (kapsle), který obsahuje jablečný ocet obohacený chromem – chrom je stopový prvek nezbytný pro mnoho biologických funkcí, se účastní celé řady metabolických procesů v lidském těle. Chrom přispívá k normálnímu metabolismu makroživin a pomáhá udržovat zdravou hladinu glukózy v krvi. Kromě chromu se jablečný ocet v tabletách kombinuje i s dalšími složkami, např. vlákninou, která pomáhá navozovat pocit sytosti, příkladem přípravku s tímto složením je Medpharma Jablečný ocet + vitamin C + vláknina + chrom.