Krevní tlak (8)

Seřadit podle
EkoMedica Oregáno obsahuje olej z oregana s cca 30 aktivními složkami, který má velmi příznivé účinky na trávení i kardiovaskulární systém.
Kozlík přispívá ke klidnému a spokojenému spánku. Pomáhá při poruchách trávení.
Vysoce kvalitní extrakt z olivového listí napomáhá udržet správnou hodnotu krevního tlaku.
60 kapslí
Kombinace rybího oleje, extraktu z česneku, olivovníku, zeleného čaje, vinné révy, koenzymu Q10 a vitamínů B1 a B6.
S výtažky z konopí + vinná réva, která příznivě ovlivňuje krevní tlak.
bylinný čaj 20x1,5 g
Kokoška, jmelí a přeslička podporují normální činnost oběhového systému.
extrakt z červeného vína 30 kapslí
Resveratrol obsahuje látky přírodního původu získané z jadérek červeného vína.
30 tablet
Tablety s obsahem resveratrolu, který příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém. Získává se z kořenů rostliny křídlatky japonské.
Krevní tlak

Krevní tlak

Krevní tlak je tlak, kterým působí krev na stěnu cévy. Je nezbytný k udržení krevního oběhu a k zajištění dodávek kyslíku a živin všem buňkám těla. Optimální hodnota tlaku krve se pohybuje pod 140/90 mm Hg. V případě, že přesahuje tyto hodnoty, mluvíme o tzv. vysokém krevním tlaku, hypertenzi.

Jak ovlivňuje tlak krve životní styl?

Pro udržení správných hodnot krevního tlaku se doporučuje se každodenní pohybová aktivita, dostatek spánku a omezení stresu. V případě nadváhy a obezity je vhodné snížit tělesnou hmotnost a nezbytné je také omezit solení, konzumaci alkoholu i kouření. Alespoň 2krát týdně jezte ryby (losos, makrela), které jsou bohatým zdrojemomega-3 nenasycených mastných kyselin. Omega-3 mastné kyseliny přispívají k normální činnosti srdce, k udržení normálního krevního tlaku a hladiny triglyceridů v krvi a také k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku.