Krevní tlak (6)

Řadit
Filtry výpisu
Jamieson Resveratrol 50 mg extrakt z červeného vína 30 kapslí

extrakt z červeného vína 30 kapslí

Doplněk stravy

JAMIESON Resveratrol 50 mg extrakt z červeného vína obsahuje ingredience přírodního původu získané z jadérek červeného vína.

Aromatica TlakTEA bylinný čaj 20x1,5 g

bylinný čaj 20x1,5 g

Doplněk stravy

Bylinná směs s kokoškou, řebříčkem, jmelím a přesličkou, které podporují normální činnost oběhového systému. Přeslička napomáhá vylučování vody z těla.

Evelor H 30 tablet

30 tablet

Doplněk stravy

Tablety s obsahem resveratrolu, který příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém. Získává se z kořenů rostliny křídlatky japonské.

Krevní tlak

Krevní tlak

Krevní tlak je tlak, kterým působí krev na stěnu cévy. Je nezbytný k udržení krevního oběhu a k zajištění dodávek kyslíku a živin všem buňkám těla. Optimální hodnota tlaku krve se pohybuje pod 140/90 mm Hg. V případě, že přesahuje tyto hodnoty, mluvíme o tzv. vysokém krevním tlaku, hypertenzi.

Jak ovlivňuje tlak krve životní styl?

Pro udržení správných hodnot krevního tlaku se doporučuje se každodenní pohybová aktivita, dostatek spánku a omezení stresu. V případě nadváhy a obezity je vhodné snížit tělesnou hmotnost a nezbytné je také omezit solení, konzumaci alkoholu i kouření. Alespoň 2krát týdně jezte ryby (losos, makrela), které jsou bohatým zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin. Omega-3 mastné kyseliny přispívají k normální činnosti srdce, k udržení normálního krevního tlaku a hladiny triglyceridů v krvi a také k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku.