Oční linky

  (34)
Seřadit podle
Oční linky

Oční linky

Jak namalovat oční linky podle tvaru očí

 

Oční linky vždy podtrhnou líčení očí. Pokud toužíte po uhrančivém pohledu, nešlápnete vedle. Aplikace očních linek obvykle chce trochu cviku.Tah by měl být pokud možno rovný a bez hrbolků. A co je nejdůležitější, líčení je třeba přizpůsobit tvaru a velikostí očí.

Zapadlé oči

V tomto případě se řiďte jednoduchým pravidlem, které říká, že čím je pohyblivé víčko méně viditelné, tím tenčí by měla oční linka být. Zapadlé oči je nutné dokreslit tzv. kouřovým líčením, přičemž na oční víčko se vždy nanáší světlý odstín. Pro optické zvětšení oka linku nepatrně rozšiřte u vnějšího koutku.

Oči blízko u sebe

Pokud jsou vaše oči posazené blízko u sebe, začněte s nanášením očních linek až ve druhé třetině očního víčka. Nezapomeňte linku prodloužit a optickému oddálení očí napomůže také korektor nebo rozjasňovač nanesený k vnitřnímu koutku oka.

Velké oči a viditelná horní víčka

Pokud máte tento typ očí, můžete bez obav experimentovat. Pro večerní líčení si dopřejte silnější oční linku, kterou podtrhne kvalitní objemová řasenka. Ani užší linky, jež začínají u vnitřního koutku oka nebudou úplně od věci. Velké oči vyžadují pečlivé nalíčení očních stínů, které dodají šmrnc vašemu make-upu.

Barevné oční linky

Pokud jde o oční linky, nemusíte zůstat jen u těch černých. Ty se hodí především pro brunetky nebo dámy, které se nebojí výraznějšího líčení. Blondýnky mohou používat hnědé nebo šedé linky, které nejsou tolik výrazné. Na party nebo k extravagantnějšímu typu oblečení se hodí například fialové, modré nebo zelené odstíny.

Gelové oční linky

Oblíbený typ očních linek se nanáší pomocí štětečku a má vysokou krycí schopnost. Nanáší se speciálním kosmetickým štětečkem, který by měl být pevný a stabilní, aby byl výsledný efekt co nejpřesnější. Gelové oční linky jsou vhodné na vytvoření výrazného líčení očí se silnějšími čarami, které vydrží delší dobu.

Tekuté oční linky

Nejznámější a nejoblíbenější typ se hodí spíše na vytvoření tenčích, ale intenzivních linek. Nanáší se pomocí aplikátoru a vyžaduje trochu cviku. Tekuté oční linky mají výdrž podobnou jako gelové a hodí se na denní i večerní líčení.