Opalovací krémy na obličej

  (76)
Seřadit podle
 • Eucerin SUN Oil Control SPF50+

  ochranný krémový gel na obličej 50 ml
  5.0
  (1)
  Chrání pleť před slunečním zářením a dodává jí dlouhotrvající matný efekt.
 • Eucerin SUN Pigment Control SPF50+

  emulze na obličej 50 ml
  5.0
  (3)
  K ochraně obličeje během opalování, vhodné i pod make-up.
 • Eucerin Photoaging Control SPF50

  emulze proti vráskám 50 ml
  5.0
  (2)
  Intenzivně hydratuje pleť a chrání ji před působením slunečních paprsků.
 • 3.7
  (3)
  Sjednocuje pleť a poskytuje velmi vysokou ochranu před UVB a UVA zářením.
 • Eucerin Oil Control SPF30

  ochranný krémový gel na obličej 50 ml
  Chrání pokožku před slunečním zářením a dodává jí matný efekt.
 • Eucerin SUN Sensitive Protect SPF50+

  vysoce ochranný krém na obličej 50 ml
  Aktivně chrání pokožku před nepříznivými vlivy UV záření.
 • Eucerin Photoaging Control SPF30

  emulze proti vráskám 50 ml
  Chrání pleť před sluncem a zmírňuje tvorbu vrásek.
 • 4.3
  (3)
  Lehký denní krém s fotokorečním účinkem. Zabraňuje vzniku hyperpigmentací.
 • 5.0
  (1)
  Jemný průsvitný fluid chrání před sluncem křehkou smíšenou až mastnou pleť.
 • Institut Esthederm Intolerance Face Cream

  opalovací krém na obličej 50 ml
  Postupně zvyká pleť na slunce a odstraňuje alergické reakce.
 • Institut Esthederm Sun Sheen Face Cream

  samoopalovací krém na obličej 50 ml
  ESTHEDERM Sun Sheen Face je samoopalovací krém na obličej. Zajistí lehké opálení bez pobytu na slunci.
Opalovací krémy na obličej

Opalovací krémy na obličej

Proč používat opalovací krém na obličej?

Opalovací krém je celkově důležitý pro ochranu pokožky před škodlivými účinky slunečního záření. To platí  pochopitelně i pro obličej, který je narozdíl od ostatních částí těla slunečnímu záření vystavován při každém pobytu venku, a to nejen v létě. Jaké funkce plní opalovací krém na obličej? Používání opalovacího krému na obličej pomáhá minimalizovat škody způsobené slunečním zářením, jako jsou vrásky, ztráta elasticity, pigmentové skvrny a předčasné stárnutí. Díky dokonalé ochraně před UVB i UVA udržíte svoji pokožku zdravou a mladistvou, bez pigmentových skvrn a dalších nedokonalostí. Kromě estetického přínosu opalovací krémy na obličej snižují riziko vzniku rakoviny kůže a samozřejmě chrání před spálením od slunce.

Jak vybrat a používat opalovací přípravek na obličej?

Na obličej se doporučuje používat opalovací krém s vysokým ochranný faktorem ochrany SPF 30+ nebo SPF 50+.  Krém byste měli nanést na obličej alespoň 15-30 minut před sluněním. Měl by být rovnoměrně rozetřený po celém obličeji včetně krku a jeho aplikace by se měla opakovat každé dvě hodiny, po plavání nebo silném pocení.

Jak vybrat opalovací krém na obličej podle fototypu?

Jak jsme právě uvedli, na obličej se obecně doporučují opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem a takové, které chrání proti UVB i UVA záření.  

U fototypu 1-2 (velmi světlá pokožka, zrzavé nebo světlé vlasy, oči modré, zelené, šedé, opaluje se do červena) lze doporučit spíše přípravky s SPF 50+,

U fototypů 3 a vyšších používejte přípravky alespoň SPF 30+.

Vhodné jsou opalovací prostředky s minerálními filtry, které zajišťují vysokou ochranu před slunečním zářením.

Opalovací krém na obličej a typ pleti

Opalovací přípravek na obličej byste měli vybírat také podle konkrétních vlastností vaší pokožky, odlišný typ opalovacího krému na obličej bude vyžadovat např. pokožka se sklony k akné, s pigmentovými skvrnami nebo výrazně suchá či mastná pokožka.

 • Pokožka s akné –  vyberte opalovací krém s označením nekomedogenní, což znamená, že nebude ucpávat póry a podporovat další rozvoj akné. Doporučuje se také vybrat opalovací krém s texturou, která se snadno vstřebává do pokožky, např. gel.

 • Pokožka s pigmentovými skvrnami – pokud máte sklon k tvorbě pigmentových skvrn nebo pih, vyberte si určitě opalovací krém s vysokým faktorem ochrany (SPF 30-50+) a ochranou proti UVA a UVB záření. Výhodou může být obsah některých složek, jako např. glabridin či vitamin C, které mohou pomoci v boji proti pigmentaci. V nabídce najdete celou řadu dermokosmetických opalovacích přípravků, které cílí přímo proti tvorbě pigmentových skvrn.

 • Mastná pokožka – pokud máte mastnou pokožku, vyberte opalovací krém s lehčí, nemastnou a nekomedogenní texturou. Vhodné mohou být též tónované matující opalovací krémy, které eliminují lesknutí pleti a pomáhají ji udržovat matnou.

 • Suchá pokožka – pokud je vaše pokožka suchá a citlivá, vyberte si opalovací krém s bohatější a hydratační texturou. Doporučují se opalovací krémy s přísadami, jako je kyselina hyaluronová nebo glycerin, které pomáhají udržovat hydrataci pokožky.

Tipy z e-shopu Dr. Max

Na pokožku s akné doporučujeme lehký opalovací transparentní fluid SPF 50+ od Uriage. Při sklonu k tvorbě pigmentových skvrn je vhodné přípravky s depigmentačním účinkem, např. Eucerin, Ladival či Esthederm. Pro citlivou pokožku je speciálně vyvinutý opalovací fluid od značky Bioderma.