Výživa kloubů a kostí (9)

Řadit
Filtry výpisu
Condrosulf 400 180 tvrdých tobolek

180 tvrdých tobolek

Registrovaný léčivý přípravek

K léčbě degenerativních onemocnění kloubů, zejména osteoartrózy kolenního nebo kyčelního kloubu mírného až středního stupně a osteoartrózy kloubů prstů ruky.

Akce -13%
949 Kč 1090 Kč
  • Condrosulf 400 60 tvrdých tobolek

    60 tvrdých tobolek

    K léčbě degenerativních onemocnění kloubů, zejména osteoartrózy kolenního  nebo kyčelního kloubu mírného až středního stupně a osteoartrózy kloubů prstů ruky.

    Registrovaný léčivý přípravek

    465 Kč
Calcichew D3 60 žvýkacích tablet

60 žvýkacích tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Calcichew D3 200 IU se užívá v prevenci a léčbě nedostatku vápníku a vitaminu D a po poradě s lékařem jako doplněk při léčbě osteoporózy.

189 Kč
Calcichew D3 20 žvýkacích tablet

20 žvýkacích tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Calcichew D3 200 IU se užívá v prevenci a léčbě nedostatku vápníku a vitaminu D a po poradě s lékařem jako doplněk při léčbě osteoporózy.

59 Kč
Caltrate Plus 90 tablet

90 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Kombinovaný přípravek s vápníkem, vitaminem D a dalšími důležitými minerály pro úpravu nedostatku vápníku, zvýšení hustoty kostí a prevenci úbytku kostní hmoty.

Akce -22%
349 Kč 449 Kč
Bayflex 1178 mg 90 tablet

90 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Ulevuje od příznaků osteoartrózy kolene mírného až středního stupně. Obsahuje glukosamin ze skupiny nesteroidních protizánětlivých a antirevmatických látek.

575 Kč
Bayflex 1178 mg 30 tablet

30 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Bayflex se užívá se k úlevě od příznaků osteoartrózy kolene mírného až středního stupně. Obsahuje glukosamin - látku ze skupiny nesteroidních protizánětlivých a antirevmatických látek.

Akce -8%
Expirace 11/2020
Výprodej
285 Kč 309 Kč
Caltrate Plus 30 tablet

30 tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Caltrate Plus je kombinovaný přípravek s vápníkem, vitaminem D a dalšími důležitými minerály pro úpravu nedostatku vápníku, zvýšení hustoty kostí a prevenci úbytku kostní hmoty.

Akce -24%
129 Kč 169 Kč
Pharmavit Calcium 500 mg 20 šumivých tablet

20 šumivých tablet

Registrovaný léčivý přípravek

Šumivé tablety citronové příchuti s obsahem vápníku, který je nutný pro správnou funkci svalů a nervů, pro růst kostí a zubů.

95 Kč
Výživa kloubů a kostí

Výživa kloubů a kostí

Bezbolestný pohyb bez omezení je jedním ze základních předpokladů aktivního života. Bohužel problémy s pohybovým aparátem postihují stále větší procento lidí. Kloubní problémy obvykle souvisejí s věkem – chrupavka ztrácí pevnost i pružnost, ztenčuje se a objevuje se bolest kloubů. Bolest kloubů však může trápit i mladší ročníky – zejména lidi s nadváhou či těžce fyzicky pracující nebo sportovce. Bolesti kloubů mohou být akutní – bezprostředně po přetížení (např. tenisový loket) nebo chronické, např. při osteoartróze. Nejvíce takto trpí velké klouby – kolena, kyčle a ramena.

Osteoartróza je degenerativní kloubní onemocnění, které se projevuje ztuhlostí kloubů (po spánku nebo dlouhodobém odpočinku) a bolestí při pohybu (např. při chůzi do schodů nebo po nerovném povrchu). Tato bolest v klidu zmizí. K léčbě tohoto onemocnění jsou dostupné volně prodejné léky na klouby s obsahem osvědčených účinných látek, tj. glukosaminu a chondroitinu, což jsou přirozené součásti mezibuněčné hmoty chrupavek. Při jejich dlouhodobém podávání (min. po dobu 2-3 měsíců) dochází k obnově metabolické rovnováhy chrupavky. Tyto léky ulevují od příznaků mírné až středně těžké osteoartrózy, ale neslouží k úlevě od akutní bolesti kloubů – v tom případě lze užít některé léky proti bolesti (např. ibuprofen, paracetamol, diclofenak apod.). Dále lze bolavé klouby ošetřovat i místně, pomocí mastí a gelů na klouby.

Pro podporu normální funkce kloubů lze k dlouhodobému užívání doporučit některý z přípravků kloubní výživy. Výživa na klouby zpravidla obsahuje již zmíněné látky chondroitin a glukosamin, k výživě kloubních chrupavek je nepostradatelný také kolagen. Pokud hledáte vhodné vitamíny na klouby, pak klíčovým je vitamín C, který přispívá ke správné tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí.

Osteoporóza znamená řídnutí kostí. Kostní hmota ubývá, kosti ztrácí svou pevnost. Kosti začnou být křehké a při úrazu se mohou snáze zlomit. Nejvíce jsou ohroženy ženy po menopauze, osoby s nedostatkem pohybové aktivity, osoby s nízkou tělesnou hmotností či s nedostatečnou výživou, ale také kuřáci a osoby s nadměrným příjmem alkoholu.

Pro silné kosti dbejte na pestrou a vyváženou stravu s dostatkem vitamínů a minerálů.

Pro kosti je klíčovým minerálem vápník, dále je zapotřebí dostatek vitamínu D, který je nepostradatelný pro vstřebávání vápníku. Vitamín K2 přispívá k ukládání vápníku do kostí a současně pomáhá chránit cévy před ukládáním vápenatých usazenin v jejich stěně. Není-li možné zajistit dostatečný příjem těchto látek v běžné stravě, pak je možné dodávat je v podobě volně prodejných léků či doplňků stravy.