Leros Dětský čaj Rakytníkový 20x2 g

Čaje a čajové směsi

Značka: LEROS
5.0
Leros Dětský čaj Rakytníkový je bylinná směs se šípkem, lípou, rakytníkem, diviznou a černým rybízem pro doplnění pitného režimu Vašich dětí. V nálevových sáčcích.
Skladem na e-shopu
55

Cena za 100 g: 138 Kč

O produktu

50130079

Bylinkové pochutnání s rakytníkem. Leros Dětský čaj Rakytníkový je porcovaná bylinná směs se šípkem, lípou, rakytníkem, diviznou a černým rybízem pro děti od ukončeného 9. měsíce. Bylinná směs s příjemnou sladkokyselou chutí je vhodná k doplnění pitného režimu našich nejmenších. Rakytníku se přezdívá sibiřský zázrak nebo oranžový poklad. Jeho plody a listy si podle staré řecké legendy oblíbil bájný kůň Pegas. Jeho hříva a srst se pak nádherně leskla, a právě síla rakytníku pomáhala prý okřídlenému koni vzlétnout. Příjemně kyselkavou chuť šípků a sladkokyselý přídech rakytníku doplňuje nasládlá chuť lipového květu a rooibosu, svěží chuť i vůni dodává čaji černý rybíz. Rakytník s šípky a lipovým květem podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a normální trávení. Černý rybíz a divizna podporují normální funkci horních cest dýchacích.


Složení

Plod šípku (52 %), květ lípy (18 %), plod rakytníku (10 %), plod černého rybízu (10 %), rooibos (6 %), květ divizny (4 %).  

Použití

1 čajový sáček zalijte vařící vodou (250 ml) a vyluhujte 5–10 minut. Čaj se nesmí vařit. Připravuje se vždy čerstvý. K přípravě čaje pro kojence použijte převařenou vodu vhodnou pro kojeneckou výživu. Jestliže doslazujete cukrem, doporučené maximální množství cukru na 100 ml nápoje je 5 g.

Dětem od ukončeného 9. měsíce do 1 roku podávejte ½-1 šálek denně. Děti od 1 roku do 3 let pijí 1–2 šálky denně a děti od 3 let a dospělí 2-3 šálky denně.

Upozornění

Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno pro děti do 9 měsíců. V případě, že čaj přislazujete cukrem, nepodávejte jej kojencům pokud možno z láhve savičkou, ale používejte co nejdříve hrneček. Nadměrné užívání čaje s cukrem může vést ke zvýšené kazivosti zubů. Nepodávejte při přecitlivělosti na některou složku čajové směsi. Ukládejte mimo dosah dětí. Neobsahuje konzervanty, lepek, umělá sladidla. Vhodné pro vegany.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.