Prášek Kolagen (33)

Seřadit podle
  • Prášek
500 g
Hydrolyzovaný hovězí kolagen doplněný o stavební složky chrupavky.
240 g
Hydrolyzovaný kolagen typu I, II, III v chutném nápoji s příchutí jablka.
200 g
S hydrolyzovaným kolagenem bude Vaše pokožka pružná, hebká a krásná.
257 g
Komplexní kloubní výživa s kyselinou hyaluronovou, vitaminy, glukosaminem a chondroitinem.
200 g
Čistě přírodní kolagen získávaný ze studenovodních ryb. Ve formě prášku bez chuti.
300 g
Bioaktivní hydrolyzovaný kolagen + biotin, selen a zinek pro krásu pleti.
200 g
Přírodní hydrolyzovaný kolagen pomáhá udržet pokožku hydratovanou a pružnou.
221 g
Vysoce kvalitní mořský kolagen v prášku. Chuťově neutrální.
200 g
Obsahuje kombinaci glukosaminsulfátu, chondroitinsulfátu, MSM Lignisul® a kolagenů.
700 g
Jedinečná kombinace látek (MSM, glukosamin a chondroitin sulfát, kolagen) pro péči o vaše klouby.
200 g
100% hydrolyzovaný kolagen typu I ve snadno vstřebatelné formě.
200 g
Kolagen tvoří základní stavební složku pojivových tkání (kloubů, vazů a šlach, kůže, vlasů a nehtů).
ochucený 700 g
Obsahuje kombinaci glukosaminsulfátu, chondroitinsulfátu, MSM Lignisul® a kolagenů.
100 g
Hydrolyzovaný mořský kolagen v kombinaci s vitaminem C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí a chrupavek.
100 g
Mořský kolagen v kombinaci s hořčíkem, zinkem, extrakty z kopřivy a přesličky a vitaminem C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí a chrupavek.
250 g
Hydrolyzovaný kolagen s dobrou vstřebatelností pro sportovce a aktivní osoby.
150 g jahoda
Hydrolyzovaný mořský kolagen typu I + III z čistého severského zdroje.
300 g
Hydrolyzovaný mořský kolagen typu I + III z čistého severského zdroje.
prášek 100 g
Přírodní hydrolyzovaný, lehce stravitelný kolagen ve formě prášku.
567 g
Vysoce kvalitní hovězí kolagen v prášku. Chuťově neutrální.
600 g
Obsahuje MSM, kolageny typu I a II a vitamin C pro správnou funkci chrupavek.
300 g
Bioaktivní hydrolyzovaný kolagen + biotin, selen a zinek pro krásu pleti.
196 g
Hydrolyzovaný rybí kolagen v chutném nápoji s příchutí broskve.
190 g
Mořský kolagen s kyselinou hyaluronovou, vitaminem C a zinkem pro zdravé vlasy, nehty a krásnou pleť.
Kolagen

Kolagen

Co je to kolagen?

Kolagen je základní bílkovinnou pojivových tkání a představuje 30 % veškeré bílkovinné hmoty v těle a až 75 % pokožky. Zajišťuje pevnost a pružnost tkání a nachází se v různých částech těla, jako jsou kosti, šlachy, svaly, pokožka, vlasy, nehty a další. Existuje celkem 28 typů kolagenů, z nichž se v doplňcích stravy můžeme nejčastěji setkat s kolagenem typu I, typu II a občas též typu III. Jak se tyto typy kolagenu liší?

Typy kolagenu:

Kolagen typu I – je v lidském těle zastoupen nejvíce. Vyskytuje se ve šlachách, vazech, kostech a kůži. Tvoří silná vlákna, jejichž svazky jsou viditelné pouhým okem. Kolagen typu I se využívá zejména v přípravcích určených pro péči o pokožku.

Kolagen typu II – se v těle přirozeně vyskytuje především v chrupavkách, a proto je oblíbenou aktivní složkou přípravků z kategorie kloubní výživy.

Kolagen typu III – je podobný kolagenu typu I, ale jeho vlákna jsou volněji a méně pravidelně uspořádána. Kolagen typu III poskytuje oporu svalovým a tukovým buňkám nebo nervovým vláknům.


Použití kolagenu – na klouby, na pleť, na vlasy a nehty

Podle toho, v jakých tkáních se kolagen nachází, lze odvodit i jeho použití. Kolagen je vhodný pro sportovce, fyzicky pracující lidi nebo seniory, kteří chtějí poskytnout výživu svým kloubům. V přípravcích kloubní výživy se kolagen často kombinuje s dalšími složkami v komplexních přípravcích, např. s chondroitinem, MSM, kyselinou hyaluronovou, vitaminem C a rostlinnými extrakty.

Kromě kolagenu na klouby je kolagen hitem také v anti-aging péči o pleť - přirozený úbytek kolagenu a s ním související ztráta pružnosti pokožky, povolení kontur obličeje a tvorba vrásek začíná podle odborníků již po 25. roce života!  Proto mnoho žen kolagen doplňuje. Nesmíme zapomenout zmínit, že kromě pleti kolagen prospívá i stavu vlasů a nehtů. I kolagenové přípravky pro krásnou pleť bývají často obohaceny o další prospěšné složky. K posílení hydratace a udržení objemu pokožky se přidává osvědčená kyselina hyaluronová známá svou schopností vázat vodu, z vitamínů je klíčový vitamin C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu, dále biotin neboli vitamin H, z minerálů je výhodou přítomnost mědi a zinku.

Nativní nebo hydrolyzovaný kolagen

Při výběru kolagenového přípravku často narazíte na pojmenování „nativní“ nebo „hydrolyzovaný“ kolagen. Tyto pojmy popisují formu, v jaké je kolagen v preparátu přítomen. Nativní kolagen je kolagen ve stejné formě, v jaké se nachází v našem těle - jeho molekuly tvoří trojitou šroubovici. Hydrolyzovaný kolagen je během výrobního procesu rozštěpen na jednodušší a kratší řetězce (tzv. peptidy), které jsou v těle snáze využitelné.

Působení těchto dvou typů kolagenů v organismu je podle nejnovějších poznatků zcela odlišné. Zatímco hydrolyzovaný kolagen slouží jako zdroj surovin pro tvorbu bílkovin včetně kolagenu, nativní kolagen funguje jinak – nemá přímo vyživovat tkáně, ale ovlivňovat biologické procesy  tak, aby neomezovaly tvorbu kolagenu, což je významné také při některých onemocnění kloubů. Nativní kolageny se podávají v mnohem nižších dávkách (mikrogramy) než hydrolyzované (gramy).

Jaký kolagen koupit?

Kolagenový přípravek vybírejte podle toho, k jakému účelu jej chcete využít – zda na klouby, na pleť, na vlasy či nehty. Potřebné informace naleznete v popisu produktů. Mnohdy ale napoví také již obal přípravku – beauty kolagen snadno rozpoznáte od kolagenu pro sportovce na první pohled. Důležité je také zvolit formu, která vám bude nejlépe vyhovovat – dopřát si můžete kolagenovou kůru v kapslích anebo ve formě nápoje, který si připravíte z prášku. Pestrá škála příchutí vás jistě překvapí. Další formou na výběr je tekutý kolagen, z nějž se naředěním vodou připravuje nápoj. Pro optimální účinky je možné užívat dlouhodobě nebo v kúrách o délce alespoň 30 dní.