Granule pro psy

Seřadit podle
   Granule pro psy

   Granule pro psy

   Kvalitní krmivo hraje klíčovou roli v péči o každého psa. Správná výživa je nezbytná pro udržení dobrého zdraví, vitality a dlouhověkosti.Kvalitní granule pro psy jsou kompletním krmivem a poskytují všechny potřebné živiny, vitaminy a minerály, které pes potřebuje. Granule jsou nejběžnějším, nejpraktičtějším a také nejekonomičtějším způsobem výživy vašeho psího kamaráda.

   Při výběru krmiva je třeba myslet na to, že každý pes je jiný, a může proto potřebovat specifické druhy krmiva v závislosti na svém věku, velikosti, plemeni, životním stylu a celkovém zdravotním stavu. V případě, že si nejste jisti, jaké krmivo je pro vašeho psího kamaráda to nejvhodnější, můžete se poradit s veterinárním lékařem.

   Granule a zdraví vašeho psa

   Granule a zdraví vašeho psa spolu souvisí v několika ohledech:

   Nutriční potřeby psa

   Psi mají specifické nutriční potřeby, které se liší od potřeb jiných zvířat. Potřebují vyvážené množství bílkovin, tuků, sacharidů, vitaminů a minerálů. Nedostatečná nebo nadměrná konzumace některých živin může vést k různým zdravotním problémům.

   Optimální tělesná hmotnost

   Vyvážené krmivo a správné porce jsou klíčové pro udržení ideální váhy psa. Obezita u psa může způsobit řadu problémů, včetně kloubních obtíží, srdečních onemocnění nebo zhoršení vitality.

   Podpora imunitního systému

   Některé složky v krmivu mohou podpořit imunitní systém psa, a tím mu pomáhají předejít nebo lépe zvládnout různá onemocnění či zranění.

   Zdravá kůže a srst

   Kvalitní krmivo, např. s obsahem omega-3 mastných kyselin, pomáhá udržet zdravou kůži a srst psa.

   Zuby a ústní hygiena

   Některé druhy krmiva jsou navrženy tak, aby podporovaly zdraví zubů a prevenci zubního kamene.

   Prevence alergií a intolerance

   U některých psů mohou určité složky krmiva vyvolávat alergie nebo intoleranci. Pokud má váš pes problémy tohoto druhu, je důležité vybrat vhodné hypoalergenní krmivo.

   Věk psa

   Krmivo by mělo odpovídat také věku psa. V nabídce jsou speciální krmiva pro štěňata, pro dospělé psy i pro staré psy (měkké polovlhké granule pro psy seniory), která zohledňují specifické potřeby těchto věkových skupin. Vysoce kvalitní, tzv. superprémiové granule pro psy pomohou prodloužit život psa a jeho kvalitu.

   Granule pro psy a plemeno

   Granule vybírejte také s ohledem na plemeno svého pejska. Dostupná jsou speciálně vyvinutá krmiva pro malá, střední a velká plemena. Granule se liší složením, ale také velikostí, která je uzpůsobena tak, aby je byl pes schopen dobře rozkousat.

   Některá plemena jsou náchylnější k určitým zdravotním problémům, jako jsou kloubní obtíže, citlivý žaludek, struvitové kameny nebo kožní problémy. Existují granule vytvořené konkrétně pro podporu zdraví těchto plemen. Zjistěte si proto dostatek informací o plemeni svého pejska a o problémech, k nimž by mohl mít sklony.

   Rozdílná plemena psů mají také různé energetické nároky. Přirozeně aktivní psí plemena vyžadují granule s vyšším obsahem bílkovin a kalorií, zatímco jiná, spíše klidnější plemena, potřebují granule s nižším obsahem kalorií.

   Při nákupu si pozorně přečtěte složení granulí a vyhněte se granulím s vysokým obsahem umělých barviv, konzervačních látek a nevhodných plnidel. Zkuste vybrat granule s kvalitními bílkovinami, zdravými tuky a dostatečným množstvím vitaminů a minerálů. Vyzkoušejte také chutné konzervy pro psy, kapsičky nebo pamlsky. Na webu najdete také speciální veterinární diety pro vašeho mazlíčka.

   Jak dávkovat granule pro psy

   Doporučené dávkování granulí pro psa najdete na obalu konkrétního krmiva. Zpravidla se dávkuje podle hmotnosti psa. Dávkování lze upravit podle dalších aspektů, např. podle úrovně aktivity psa, věku či zdravotního stavu. Granule je vhodné čas od času obměnit, aby měl pes pestřejší jídelníček.

   Ontario granule pro psy

   Ontario granule pro psy jsou vyráběny v České republice od roku 2004. Krmiva jsou formulována ve spolupráci s veterináři a odborníky na výživu. Ontario se neustále snaží přinášet na trh inovace a novinky, které jsou kromě vysoké nutriční hodnoty také výjimečně chutné. V naší nabídce najdete superprémiové granule Ontario pro malá, velká a střední plemena. Vybírat můžete také podle věku – dostupné jsou granule pro štěňata od 1 do 12 měsíců, dále pro dospělé psy od jednoho roku a samozřejmě rovněž speciální granule pro psy seniory starší 8 let.