Dýňová semínka

  (10)
Seřadit podle
 • Výborný zdroj omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálů.
 • Lahodná semínka s obsahem omega-3 nenasycených mastných kyselin.
 • Dýňová semena jsou skvělým zdrojem bílkovin i nenasycených mastných kyselin.
 • Výborný zdroj omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálů.
 • Skvělý zdroj omega 3 nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálů.
 • Dýňová semínka bohatá na vitamíny skvěle ochutí pečivo, jogurt či polévku.
 • Dýňová semínka bohatá na vitamíny skvěle ochutí pečivo, jogurt či polévku.
  Dýňová semínka

  Dýňová semínka

  Co jsou dýňová semínka?  

  Dýňová semínka mají plochý oválný tvar a nacházejí se ve středu plodu dýně. První zmínky jsou staré více než 7500 let. V mnoha kulturách se semínko označuje jako „lidový lék“. Mají vysokou nutriční hodnotu. Jsou však téměř bez chuti, která se jim dodává až pražením. Semínka ze zralé dýně obsahují slupku, kterou je potřena oloupat. Nejvhodnější ke konzumaci jsou semena z dýně olejné, protože mají velmi tenkou slupku, kterou nemusíme loupat. 

  Co obsahují dýňová semínka?  

  Jsou bohaté na bílkoviny, vlákninu, nenasycené mastné kyseliny, vitaminy a minerály. Obsahují antioxidanty, karotenoidy a vitamin E. Dále v nich najdete hořčík, draslík, zinek, thiamin (B1), riboflavin (B2) a folát – kyselinu listovou. Připravte si chutnou snídani s jogurtem a granolou, obohaťte vaše smoothie nebo je přidejte do výborného salátu či polévky. Nutriční benefity dýňových semínek určitě stojí za to, abyste je zařadili do svého jídelníčku i vy.

  Dýňová semínka a těhotenství 

  Dýňová semínka můžete konzumovat i v těhotenství. Obsahují živiny, které jsou velmi důležité pro správný průběh těhotenství. Zejména kyselina listová (folát) je zcela základním prvkem v prvních měsících vývoje plodu. Semínka vás dostatečně zasytí, proto budete mít menší potřebu se vrhnout na sladké. Připravte si kvalitní jídlo, které předá vašemu tělu to nejlepší. Můžete je přidat kamkoliv, hodí se do teplé i studené kuchyně. Dýňová semínka jsou navíc prospěšná pro zdraví a krásu vaší pleti. Dodávají pokožce přirozený jas a mladistvou svěžest.