Lněná semínka

  (8)
Seřadit podle
 • 5.0
  (7)
  Drobná semínka plochého tvaru, která obsahují vysoký podíl vlákniny.
 • 5.0
  (2)
  Drobná semínka plochého tvaru, která obsahují vysoký podíl vlákniny.
 • Drobná semínka plochého tvaru, která obsahují vysoký podíl vlákniny.
 • 5.0
  (1)
  Skvělý zdroj nenasycených mastných kyselin, vitaminů, minerálů a vlákniny.
 • Lněné semínko podporuje funkce střevního traktu a pravidelné trávení.
 • 5.0
  (1)
  Zdroj velkého množství omega 3 mastných kyselin, hlavně kyseliny linoleové.
 • K dochucení jogurtů, müsli, pomazánek. Má vysoký podíl bílkovin a vlákniny.
 • K dochucení jogurtů, müsli, pomazánek. Má vysoký podíl bílkovin a vlákniny.
  Lněná semínka

  Lněná semínka

  Co jsou lněná semínka?  

  Lněné semínko pochází z rostliny Inu, která je vysoká asi 60 cm. Původně se pěstovala ve starověkém Egyptě a Číně. Poté přišla do USA, kde se začala pěstovat zejména pro potřeby oděvního průmyslu. V Asii se již po staletí uplatňuje při ajurvédské medicíně. Existují dva druhy semínek – hnědé lněné semínko a zlaté lněné semínko. Zlaté má jemnější, máslovo-oříškovou chuť a hnědé je typicky oříškové. Semena můžete jíst celá nebo rozdrcená. Skvěle se hodí do teplé i studené kuchyně a vaše pokrmy perfektně dochutí i lněný olej.  

  Co obsahují lněná semínka?  

  Ve lněném semínku najdete bílkoviny, tuky, sacharidy, vlákninu, hořčík, fosfor a draslík. Jsou nabitá omega-3 mastnými kyselinami, které jsou prospěšné pro kardiovaskulární systém. Drcená semínka uvolňují ještě více prospěšných látek, proto je před konzumací rozdrťte v mixéru nebo přihoďte 2 polévkové lžíce do vašeho smoothie, kaše nebo dezertu. Díky obsahu vlákniny, pomáhají lepšímu trávení a podporují zdravý životní styl. Vyberte si semínka od Allnature nebo Wolfberry.

  Lněná semínka a těhotenství

  Lněné semínko obsahuje plno benefitů pro nastávající maminku a miminko. Jeho konzumace je vhodná zejména před porodem. Obecně se doporučuje užívat od 30. týdne těhotenství. Přidejte si ho do svých oblíbených jídel. Drcené nebo mleté lněné semínko se hodí do pomazánek, salátů nebo kaší. Drcená semínka vážou vodu, proto nezapomínejte na pravidelný pitný režim.