Zdravé léto

1. 7. 2024 · 3 minuty čtení

Kdo by se netěšil na léto? Slunce, voda, cestování – to vše si chceme užívat naplno a samozřejmě ve zdraví. Proto jsme pro vás připravili přehledného průvodce sortimentem produktů, které vám pomohou zvládnout nejrůznější letní situace bez zbytečných komplikací.

Krásné, a především zdravé léto přeje e-shop Dr. Max!

Opalování
Přípravky proti hmyzu a po bodnutí hmyzem. Repelenty.
Péče o tělo
Svačinky na cesty
Termální vody
Pitný režim
Letní parfémy
Únava z cesty.
Hydratace pokožky
Intimní hygiena
Nadměrné pocení
Spálení po opalování
Lékárnička na cesty

Cestovní lékárnička je nezbytnou součástí výbavy každého zodpovědného cestovatele. Nenechte se ani letos zaskočit typickými letními neduhy a svou cestovní lékárničku pečlivě zkontrolujte a dovybavte. Pak vám plány nezkazí trávicí potíže, alergie ani drobná poranění.

Alergie

Běžná senná rýma nebo nečekaná alergická reakce po konzumaci nezvyklého jídla či po kousnutí hmyzem – s obojím se můžete na cestách setkat. V cestovní lékárničce by proto neměl chybět lék proti alergii. Přibalit můžete tablety, oční kapky nebo nosní sprej.

Průjem

Průjem je patrně nejčastější cestovatelskou obtíží, obzvláště pokud se vydáte do oblastí s nižšími hygienickými standardy. Do lékárničky určitě patří lék proti akutnímu průjmu. K zabránění dehydratace doporučujeme vzít na cesty i rehydratační roztok v prášku.

Nevolnost, zvracení

Infekce nebo konzumace rizikových potravin či nápojů, to jsou nejčastější příčiny nevolnosti a zvracení na cestách. Pro zklidnění žaludku po jídle mějte po ruce antacidum či bylinný lék, hodit se může také lék proti nevolnosti v dopravních prostředích.

Pálení žáhy

K dovolené a cestování patří i gastronomické zážitky. Pokud to ovšem s ochutnáváním pikantních, nezvyklých či příliš tučných jídel přeženete, ozve se pálení žáhy. Proti nepříjemným palčivým pocitům mějte tedy v záloze přípravek proti překyselení žaludku.

Trávení

Lidé, kteří mají problémy se žlučníkem, by si jistě měli na cesty vzít některý z osvědčených volně prodejných léků pro podporu funkce žlučníku. Těžkost po jídle může souviset s nedostatkem trávicích enzymů. Vyzkoušet můžete lék, který enzymy doplní.

Dezinfekce

Dezinfekční prostředek nesmí chybět v domácí ani v cestovní lékárničce. Drobná poranění jako škrábnutí, odřeniny, štípance od nepříjemného hmyzu či po přisátí klíštěte je třeba vždy vydezinfikovat. Pro děti volte desinfekční přípravky, které neštípou.

Náplasti

Další, zcela nezbytnou, součástí cestovní lékárničky, resp. každého batůžku nebo kabelky, by měly být náplasti. Ošetříte s nimi nejen drobná poranění, ale i bolavé puchýře na nohou, které by vám jinak docela pokazily výlet. K vodě jsou vhodné voděodolné náplasti.

Obvazy

Do cestovatelské výbavy patří i obvazový materiál, který ochrání ránu před nečistotami, infekcí i mechanickým drážděním. Do lékárničky přidejte sterilní obinadlo a několik gázových čtverců. Nezapomeňte ani na elastické obinadlo pro případ sportovního úrazu.

Gynekologické obtíže

Vysoké teploty s rizikem zapaření, koupání v přírodních koupalištích nebo mokré plavky – to vše zvyšuje riziko gynekologických potíží, jako jsou např. vaginální kvasinkové infekce. Mít s sebou na dovolené lék na tyto ženské problémy může být doslova k nezaplacení.

Horečka, zvýšená teplota

Zvýšená teplota nebo horečka jsou běžným průvodním znakem infekčních onemocnění. Ta se samozřejmě nevyhýbají ani cestovatelům. Lék proti horečce tedy nesmí chybět ani na cestách. Pokud cestujete s dětmi, nezapomeňte na lék proti horečce v tekuté formě.